Wybrano ofertę na budowę ostatniego fragmentu trasy S7

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę trzeciego, ostatniego już fragmentu trasy S7. Nowa droga powstanie na odcinku Płońsk - Czosnów.

Najlepszą ofertą wybraną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jest złożona przez konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska. Wykonawca zaprojektuje i zbuduje trzeci fragment trasy S7 Płońsk - Czosnów na odcinku od węzła Siedlin do węzła Załuski (bez węzłów). Wartość umowy szacuje się na 692,5 mln zł.

S7 w miejscu DK7

Wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska wszystkie niezbędne decyzje, a następnie zbuduje 13 kilometrów trasy w ciągu obecnej DK7. Droga S7 będzie miała przekrój dwujezdniowy z trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną także dwa węzły drogowe: Poczernin i Przyborowice.

Mniej utrudnień dla kierowców

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem. Głównym założeniem prac jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności wybudują drogowy układ lokalny. Podczas robót pomiędzy Siedlinem a Załuskami kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

12 maja podpisano umowę na pierwszy fragment S7 Modlin - Czosnów. W przypadku drugiego odcinka S7 Załuski - Modlin (o długości 12 km) zakończyła się kontrola Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. GDDKiA zapowiada, że niebawem także podpisze umowę.

Trasa S7 Płońsk - CzosnówTrasa S7 Płońsk - Czosnów GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.