Warszawa - tragiczny wypadek S8. Autobus spadł z mostu na Wisłostradę. Tworzą się korki

Do przerażającego zdarzenia doszło w Warszawie. Autobus przebił bariery na trasie S8 i spadł z wiaduktu na Wisłostradę. Aktualne informacje mówią o 20 rannych i jednej osobie, która nie wypadku nie przeżyła. W okolicach mostu Grota-Roweckiego są poważne utrudnienia w ruchu.

Warszawa. Autobus spadł z mostu na Wisłostradę

W czwartek 25 czerwca autobus spadł z Mostu Grota-Roweckiego (trasa S8) na Wisłostradzie w okolicach zjazdu na Gdańsk. Dokładna przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku na S8 jest zasłabnięcie kierowcy, ale nie jest to jeszcze oficjalna informacja. Rzeczniczka warszawskiego ratusza potwierdziła, że w wyniku wypadku zmarła jedna osoba - najprawdopodobniej pasażer. Rzecznik ZTM poinformował, że kierowca autobusu jest pod opieką służb ratunkowych. Pojazd był nowy, w eksploatacji dopiero od grudnia. Godziny pracy kierowcy nie były przekroczone - w trasie był od godziny 5:30.

Najnowsze informacje mówią o jednej osobie zmarłej, pięciu-sześciu ciężko rannych. Wojewoda mazowieckie podaje, że autobusem, który spadł z mostu na Wisłostradę, jechało 40 osób. Poszkodowanych zostało 40.

Rozmawiałem chwilę z panią, która była w tym autobusie. Mamy więcej informacji na ten temat, ale jeszcze nie są potwierdzone, więc nie będę ich podawał. Wiemy, że autobus miał rok i był nowy, natomiast wszystko inne jest ustalane

- powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który przerwał kampanię na urząd głowy państwa i wrócił do stolicy. Dodał, że kobieta, z którą rozmawiał, powiedziała mu, że "starała się ochronić dziecko". Prezydent Warszawy nie chciał komentować pierwszych hipotez policji, że kierowca zasłabł.  Sytuację na bieżąco relacjonujemy na Gazecie.pl:

Wypadek w Warszawie - korki i utrudnienia

Tak poważny wypadek musi wiązać się z utrudnieniami w ruchu. Na ulicach w pobliżu mostu  Grota-Roweckiego tworzą się gigantyczne korki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, że utrudnienia mogą potrwać do godziny 17.

Warszawa. Wypadek autobusu na Wisłostradzie. Poważne utrudnienia w ruchuWarszawa. Wypadek autobusu na Wisłostradzie. Poważne utrudnienia w ruchu Fot. Google Maps

Więcej o: