Range Rover świętuje 50. urodziny specjalną edycją limitowaną. Powstanie 1970 sztuk

Już 50 lat - tyle jest na rynku marka model Range Rover. Z tej okazji brytyjski producent wypuścił limitowaną edycję specjalną Range Rover Fifty. Unikalny model powstanie w nakładzie 1970 sztuk - liczba ta nawiązuje do roku narodzin modelu.

Marka Land Rover postanowiła w wyjątkowy sposób uświetnić rok narodzin kultowego Range Rovera. jego pierwsze wcielenie pojawiło się na rynku dokładnie 17 czerwca 1970 r. Po pięciu dekadach ewolucji, Range Rover stał się rodziną atrakcyjnych i sprawnych w terenie pojazdów luksusowych.

W ciągu 50 lat swojej obecności na rynku Range Rover wielokrotnie stawał się światowym pionierem w różnych dziedzinach i dokonał wielu imponujących osiągnięć. W chwili debiutu był pierwszym SUV-em wyposażonym w stały napęd 4WD, a w 1989 roku pierwszym na świecie pojazdem 4x4 z układem hamulcowym wyposażonym w ABS. W roku 1992 stał się pierwszym na świecie pojazdem 4x4 wyposażonym w system elektronicznej kontroli trakcji (ETC) i automatyczne, elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne. W 2012 roku Range Rover najnowszej generacji stał się pierwszym na świecie SUV-em o pełnej aluminiowej, lekkiej konstrukcji. Dzięki temu był lżejszy, bardziej wytrzymały i ekonomiczny.

Range Rover Fifty - edycja limitowana na 50-lecie modeluRange Rover Fifty - edycja limitowana na 50-lecie modelu Land Rover

Wersja limitowana - Range Rover Fifty

W ramach obchodów 50-lecia motoryzacyjnej ikony, wyprodukowana partia Range Rovera Fifty zostanie ograniczona do zaledwie 1970 sztuk, aby uczcić rok wprowadzenia na rynek pierwszego Range Rovera.

Range Rover Fifty bazuje na topowej wersji wyposażenia Autobiography. Limitowany model posiada kilka indywidualnych akcentów stylistycznych nadwozia w kolorze Auric Atlas a także dwa unikalne wzory 22-calowych obręczy kół. Oznaczenia, które pojawiły się w limitowanej wersji, zostały stworzone przez uhonorowanego Orderem Imperium Brytyjskiego prof. Gerry'ego McGoverna, dyrektora kreatywnego w firmie Land Rover.

Range Rover Fifty - edycja limitowana na 50-lecie modeluRange Rover Fifty - edycja limitowana na 50-lecie modelu Land Rover

Prof. Gerry McGovern stwierdził:

Range Rover osiągnął ważny etap i stał się niezrównanym luksusowym SUV-em. Nowa wersja, stworzona z okazji 50. rocznicy, upamiętnia wyjątkową historię Range Rovera starannie dobranymi udoskonaleniami. Wskazują one na jego status lidera pod względem zdolności terenowych, wyrażając uznanie dla przeszłości, ale nie będąc przy tym przez nią przytłoczoną.
 

Legenda w dwóch rozmiarach

Range Rover Fifty będzie dostępny zarówno ze standardowym, jak i wydłużonym rozstawem osi, a klienci będą mogli wybierać spośród czterech kolorów nadwozia: Carpathian Grey, Rosello Red, Aruba i Santorini Black. W bardzo ograniczonej ilości dział Land Rover Special Vehicle Operations oferuje model Range Rover Fifty także z jednym z trzech historycznych, niemetalicznych lakierów nadwozia odtworzonych z oryginalnej palety kolorów Range Rovera: Tuscan Blue, Bahama Gold i Davos White. Dostępna będzie także różnorodna gama jednostek napędowych obejmująca silniki benzynowe, wysokoprężne, a nawet hybrydę typu plug-in.

Dzisiaj produkowana jest już czwarta generacja modelu, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła milion. Charakterystyczny design marki i wiodące w klasie zdolności terenowe sprawiają, że Range Rover mimo zmiany charakteru na bardziej luksusowy, nadal jest obiektem pożądania wielu kierowców.

Range Rover Fifty - edycja limitowana na 50-lecie modeluRange Rover Fifty - edycja limitowana na 50-lecie modelu Land Rover

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.