Debiutuje nowy Seat Ateca. Będzie problem z odróżnieniem jej od innego SUV-a

Zgodnie z zapowiedziami, Seat zaprezentował odświeżoną wersję swojego kompaktowego SUV-a. Nowa Ateca została mocno upodobniona do większego Tarraco, choć nie brakuje nawiązań do najnowszego Leona. Choć wygląda naprawdę dobrze, po raz kolejny przekonujemy się, że nowe auta stają się niemal identyczne.

Seat Ateca był pierwszym SUV-em wprowadzonym na rynek przez hiszpańską markę. W ciągu czterech lat obecności na rynku sprzedano aż 300 tys. egzemplarzy tego modelu. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie nowego wcielenie popularnego crossovera.

Seat Ateca 2020Seat Ateca 2020 Seat

Łączność i bezpieczeństwo

W nowej Atece znajdą się złącza Android Auto/Apple CarPlay, a aplikacja SEAT Connect zapewnia pasażerom stałą łączność ze światem wirtualnym. 9,2-calowy system multimedialny można obsługiwać głosowo, za pomocą potocznego języka, a wbudowana karta eSIM pozwala skorzystać z funkcji eCall, ułatwiającej kontakt ze służbami ratunkowymi np. w razie wypadku.

Nie zabraknie też zaawansowanych asystentów bezpieczeństwa. Na pokładzie znajdą się m.in. system ochrony pasażerów Pre-Crash, inteligentny asystent bezpieczeństwa Emergency Assist, asystent podróży Travel Assist, system monitorowania martwego pola Side Assist z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu Exit Assist , asystent parkowania z przyczepą Trailer Assist, czy predykcyjny tempomat. Dzięki tym rozwiązaniom nowy SEAT Ateca jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie.

Seat Ateca 2020Seat Ateca 2020 Seat

Design, który już znamy

Nowa Ateca ma odważniej narysowane przetłoczenia, a jej front nieco upodobniono do większego Tarraco. Z przodu znajdziemy nowe zderzaki, oświetlenie FULL LED, końcówek wydechów i dynamiczne kierunkowskazy. Nowy model został wydłużony o 18 mm (do 4381 mm) względem poprzedniej wersji, jednak szerokość i wysokość pojazdu pozostały takie same. Bagażnik pomieści 510 l.

Na tylnej klapie pojawił się stylizowany na odręczne pismo napis Ateca. Taki sam zabieg zastosowano w najnowszym Leonie.

Seat Ateca 2020Seat Ateca 2020 Seat

Wersje wyposażenia

Model będzie dostępny w czterech wersjach wyposażenia – Reference, Style, FR i nowo wprowadzonej Xperience, która zastąpi Xcellence. Wariant FR to wersja stylizowana na sportową, za sprawą przeprojektowanego grilla, oprawy świateł przeciwmgielnych i lusterek wstecznych, a także detali w kolorze Cosmo Grey Matt. Opcja Xperience dodaje samochodowi offroadowego charakteru. Efekt uzyskano m.in. poprzez wprowadzenie czarnej barwy na zderzakach, nadkolach i bokach samochodu, a także zamontowanie aluminiowej końcówki wydechu.

Silniki

Tegoroczna wersja modelu Ateca będzie oferowana w odświeżonej gamie silników, które wyróżniają się niższą emisją spalin. Dzięki trybom jazdy Eco, Normal, Sport oraz opcji indywidualnych ustawień, samochód dostosuje sposób jazdy do potrzeb kierowcy. Egzemplarze z napędem 4Drive będą dodatkowo oferować dwa tryby – Offroad i Snow.

Nowa Ateca będzie dostępna z pełną paletą silników benzynowych, od litrowej jednostki o mocy 110 KM z manualną skrzynią biegów, przez 1,5-litrowy silnik o mocy 150 KM w wersji z manualną lub dwusprzęgłową skrzynią DSG, aż po 2-litrową jednostkę o mocy 190 KM ze skrzynią DSG i napędem 4Drive.

Osoby zainteresowane silnikami wysokoprężnymi będą mogły wybrać jedną z czterech 2-litrowych jednostek. Silniki diesla będą oferować moc od 110 do 150 KM. Mocniejsza wersja oferowana będzie dodatkowo z dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem 4Drive.

Seat Ateca 2020Seat Ateca 2020 Seat

4 opcje silników benzynowych:

  • 1.0 TSI 81 kW/ 110 KM, ręczna skrzynia biegów
  • 1.5 TSI 110 kW/ 150 KM, ręczna skrzynia biegów
  • 1.5 TSI 110 kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG
  • 2.0 TSI 140 kW/ 190 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG i napęd 4Drive

3 opcje silników wysokoprężnych:

  • 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, ręczna skrzynia biegów
  • 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG
  • 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG i napęd 4Drive

Premiera Nowy Seat Ateca trafi do salonów w trzecim kwartale 2020 roku.

Seat Ateca 2020Seat Ateca 2020 Seat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.