Hyundai Santa Fe już po liftingu. Kontrowersyjna stylistyka, ale nowe silniki

Już jesienią w salonach pojawi się odświeżony Hyundai Santa Fe. Największy koreański SUV dostał sporo nowości, m.in. kontrowersyjny front, ale także nowe zelektryfikowane układy napędowe. Santa Fe będzie dostępne jako hybryda.

Podstawowa zmiana w Hyundaiu Santa Fe nie jest widoczna gołym okiem. Auto dostało bowiem nową platformę podłogową, którą dzieli z Kią Sorento. Taka zmiana pozwoliła na elektryfikację napędu, bez której trudno sobie wyobrazić współczesne auta.

Hyundai Santa Fe 2020 faceliftingHyundai Santa Fe 2020 facelifting Hyundai

Odważny design

Nie zabrakło też zmian wizualnych, które najbardziej rzucają się w oczy z przodu auta. Przede wszystkim mamy tu wąskie reflektory o zupełnie zmienionym kształcie, nowy zderzak i inaczej zaprojektowany grill. Całość miała upodobnić Santa Fe to innych modeli w gamie (m.in. do Kony), ale efekt jest dość kontrowersyjny.

Bardziej subtelne zmiany pojawiły się z tyłu. Tu również mamy od nowa narysowany zderzak i odblaskową blendę pomiędzy kloszami tylnych lamp.

Hyundai Santa Fe 2020 faceliftingHyundai Santa Fe 2020 facelifting Hyundai

Zmiany pojawiły się też we wnętrzu. Pierwsza z nich to projekt deski rozdzielczej, mocno zainspirowany tym z modelu Nexo. Projektanci zrezygnowali też z klasycznego lewarka do zmiany biegów - zastąpiono go przyciskami. Nie zabrakło też dużego 10-25-calowego wyświetlacza centrum multimedialnego, oraz drugiego 12,3-calowego pełniącego funkcję wirtualnych zegarów.

Zelektryfikowane układy napędowe

Po sukcesie hybrydowej i elektrycznej Kony, Hyundai rozszerza ofertę zelektryfikowanych SUV-ów. Nowy Santa Fe to pierwszy Hyundai w Europie, który trafi do sprzedaży wraz z nowym układem hybrydowym Smartstream i hybrydowym typu plug-in. W gamie silnikowej bazą będzie silnik 1.6 T-GDI, który wspólnie z motorem elektrycznym zaoferuje 230 KM. Nie zabraknie też diesla 2.2 Smartstream o mocy 200 KM.

Nowy Hyundai Santa Fe pojawi się w Europie we wrześniu 2020 roku.

Hyundai Santa Fe 2020 faceliftingHyundai Santa Fe 2020 facelifting Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.