Volkswagen zapowiada nowego Arteona. Także w wersji Shooting Brake

Premierę nowego Volkswagena Arteona zaplanowano na ten miesiąc. Modernizacja modelu obejmuje nie tylko odświeżenie wyglądu, wnętrza i oferty silnikowej, ale także pojawienie się wersji Shooting Brake.

Powyższe zdjęcie to oficjalny szkic zaprezentowany przez Volkswagena. Wraz z liftingiem pojawi się w ofercie nadwozie Shooting Brake. - Za sprawą Arteona Shooting Brake'a stworzyliśmy nowy rodzaj równowagi między prędkością, mocą i przestronnością - mówi Klaus Bischoff, szef designu Grupy VW i marki Volkswagen. Prototyp nowego VW Arteona został już przyłapany na drogach. I to w Polsce:

Co jeszcze wiemy o zbliżającej się premierze? Samochód otrzyma zupełnie nową deskę rozdzielczą. Ma ona pozwolić na zastosowanie najnowszych systemów multimedialnych (MIB3), które zapewniają jeszcze lepszą łączność ze światem zewnętrznym. Mowa więc o najnowszym systemie multimedialnym z rozbudowanymi usługami typu connect. Z pewnością znacznie wydłuży się lista pokładowych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Przykładem może być system Travel Assist, który w granicach działania zapewnia półautomatyczną jazdę (kierowca musi kontrolować samochód). System zaprojektowano specjalnie z myślą o długich podróżach – w ich wypadku nowy Arteon do prędkości 210 km/h będzie mógł przejąć takie funkcje, jak przyspieszanie, hamowanie i kierowanie.

Zobacz wideo Volkswagen Passat GTE - nowa hybryda typu plug-in

Producent zapowiada także wprowadzenie nowych zaawansowanych układów napędowych. Ich największą zaletą ma być "duży moment obrotowy i niska emisja dwutlenku węgla".Premierę nowego Volkswagena Arteona zaplanowano na ten miesiąc. Możemy się spodziewać, że VW przed oficjalną prezentacją zdradzi jeszcze trochę szczegółów.

Zapowiedź nowego VW Arteona 2020Zapowiedź nowego VW Arteona 2020 fot. VW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.