Projektujesz drogi? To książka dla ciebie

OpenRoads Designer to specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone dla inżynierów projektujących sieci drogowe. Właśnie pojawiła się książka, która na 550 stronach wyjaśnia zawiłości tego wszechstronnego programu.


OpenRoads Designer jest najnowszym programem wywodzącym się z grupy aplikacji InRoads firmy Bentley. To oprogramowanie dla inżynierów-budowniczych dróg. Służy do trójwymiarowej wizualizacji skomplikowanych sieci drogowych, pozwala pracować w czasie rzeczywistym w zespołach i ma bardzo duże możliwości.

Jest też skomplikowane i kosztowne. Choćby z tego względu nie używają go hobbyści. Książka o tytule "OpenRoads Designer - projektowanie dróg w BIM" jest przeznaczona dla profesjonalistów w tej branży, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Pierwszym pomoże się wdrożyć w obsługę programu OpenRoads Designer, drugim - poznać jego tajniki i maksymalnie wykorzystać możliwości oprogramowania.

Książka 'OpenRoads Designer - Projektowanie dróg w BIM'Książka 'OpenRoads Designer - Projektowanie dróg w BIM' fot. Multikonsult Polska

Książkę przygotowało wydawnictwo Multiconsult Polska. Pozycja ta ma być łatwym do zrozumienia podręcznikiem obsługi programu, który może zainteresować również inżynierów pracujących w innych branżach niż drogowa. Wszechstronność oprogramowania firmy Bentley pozwala na zastosowanie go również przy modelowaniu innych struktur, na przykład kanalizacyjnych lub tworzeniu tzw. numerycznych modeli terenu.

Publikacja powstała dzięki ogromnej wiedzy i zaangażowaniu jej autorów, którzy są wybitnymi ekspertami z zakresu projektowania dróg w BIM przy pomocy programu OpenRoads Designer: mgr inż. Krzysztofa Jędrycha, mgr inż. Michała Latały, mgr inż. Jana Poślady oraz dr inż. Tadeusza Zielińskiego.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie i kiedy zbudujemy pełną sieć dróg szybkiego ruchu? Rzecznik GDDKiA odpowiada
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.