Dacia szykuje 7-osobowego SUV-a. Będzie bestseller na miarę Dustera?

To już potwierdzona informacja - Dacia już niedługo zaprezentuje 7-osobowego SUV-a. W gamie ma on zastąpić Lodgy, które mimo praktyczności, nie może się pochwalić fenomenalną sprzedażą. Marki idzie zatem tropem Dustera, który od miesięcy jest bestsellerem.

Dacia zapowiedziała rynkowy koniec Lodgy. Mimo praktyczności i ponadprzeciętnej przestronności, model ten nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Inaczej sprawa wygląda jednak w przypadku Dustera, który w zasadzie od swojego debiutu nie schodzi ze szczytów list sprzedaży. Marka podjęła więc decyzję o wycofaniu nieco nudnego Lodgy i zastąpieniu go w gamie 7-osobowym SUV-em.

Wtopa i bestseller

W 2019 roku Dacia sprzedała niecałe 29 tys. egzemplarzy rodzinnego Lodgy. Może się wydawać, że to dużo, ale dla porównania do nowych właścicieli trafiło ponad 220 tys. Dusterów. Moda robi swoje - SUV-y są coraz bardziej modne, a rodzinne kombi-vany mimo praktyczności uznawane są za nudne i odchodzą do lamusa.

Większy Duster

Jak ustalił portal AutoGaleria.pl, Dacia już wiosną przyszłego roku zaprezentuje zupełnie nowy model. Ma być to SUV zbudowany na platformie CMF-B, którą znamy m.in. z Renault Clio czy Nissana Juke. Nowy model ma być mocno inspirowany Dusterem, ale ma być większy i bardziej masywny. Na pokładzie zmieści nawet siedem osób, ale gama silnikowa i elementy wnętrza prawdopodobnie zostaną zapożyczone z Dustera.

Pod maskę nowego rumuńskiego SUV-a trafią więc prawdopodobnie jednostki 1.0 i 1.3 TCe, a także wysokoprężny 1.5 dCi. Jest szansa, że nowy SUV Dacii dostanie także napę hybrydowy z Renault Clio, czyli 140-konny tandem silnika 1.6 oraz baterii o pojemności 1,2 kWh.

Duster w terenie radził sobie nadspodziewanie dobrze.Duster w terenie radził sobie nadspodziewanie dobrze. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.