"Coraz więcej S19 wokół Białegostoku". Przetargi na dwa ważne odcinki Via Carpatia

Droga ekspresowa S19 to jedna z najważniejszych dróg na wschodzie kraju i część szlaku Via Carpatia. Właśnie ogłoszono przetarg na dwa kolejne odcinki.
Via Carpatia, droga ekspresowa S19 to dla Polski Wschodniej, w tym dla Podlasia szansa na rozwój, nowe inwestycje i miejsca pracy. Realizacja tego projektu obejmuje także budowę obwodnicy Białegostoku, która pozwoli mieszkańcom tego miasta na odetchniecie od uciążliwego ruchu tranzytowego

- powiedział wiceminister infrastruktury Rafal Weber.GDDKiA podaje, że ogłoszono przetarg na na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch fragmentów drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim. To 10-kilometrowy odcinek Krynice (od istniejącej DK65) - Dobrzyniewo (bez węzła) - Białystok Zachód (z węzłem) oraz prawie 13-kilometrowy odcinek Białystok Południe (bez węzła) - Ploski nad Narwią. Oba fragmenty S19 to w sumie około 23 kilometry dwujezdniowej drogi ekspresowej w przekroju 2x2, przystosowanej do ciężkiego ruchu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to kierowcy nowymi fragmentami S19 pojadą w 2024 r. Harmonogram prac:

  • 29 maja 2020 r. - przekazanie ogłoszenia o zamówieniu do publikacji w Dz.U. UE.
  • 3 czerwca 2020 r. - wszczęcie postępowania .
  • 6 sierpnia 2020 r. - termin składania/otwarcia ofert .
  • IV kwartał 2020 r. - zawarcie umowy z wykonawcą.
  • 2022-2024 - realizacja zadania.

Aktualna mapa S19Aktualna mapa S19 fot. GDDKiA

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.