Pijany kierowca uszkodził radiowóz i przejechał policjantce po nodze

Policja zatrzymała mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Podczas ucieczki uszkodził radiowóz i przejechał po nodze policjantce. Po zatrzymaniu okazało się, że miał prawie trzy promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 26 maja w Warszawie w godzinach wieczornych. Policja otrzymała zgłoszenie, że ulicą Prostą pomiędzy rondem ONZ a ul. Towarową pewien kierowca jedzie "od lewej do prawej".

Zobacz wideo

Policjanci podjęli odpowiednie kroki i próbowali zatrzymać kierującego toyotą. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, lecz postanowił uciekać. Podczas ucieczki przejechał po stopie policjantce i uszkodził jeden z radiowozów.

Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać brawurowego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

W tym miejsku warto przypomnieć, że każdy z nas ma prawdo do zatrzymania obywatelskiego, jeśli widzi pijanego kierowcę. Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest nie tylko zabronione, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.