Wszystko co chcesz wiedzieć o batmobilu. Film zdradza tajniki rydwanów rycerza z Gotham

Skąd Batman bierze swoje zabawki? Dowiecie się tego z filmu dokumentalnego udostępnionego na portalu YouTube przez firmę Warner Bros. Wszystkie tajemnice batmobila wyjawią jego twórcy.

Tak naprawdę projekt pierwszego batmobila narodził się w wyobraźni twórcy postaci Batmana, Boba Kane'a i został uwieczniony na kartach komiksu już przed II wojną światową - w maju 1939 r. Jednak na pierwszą generację fizycznego pojazdu Batmana trzeba było poczekać do amerykańskiego serialu z lat 60-tych XX w.

Pod karoserią wartego 5 mln dolarów batmobila kryje się studyjny lincoln

Pierwsza wersja batmobila została skonstruowana na podwoziu samochodu studyjnego lincoln futura, zaprojektowanego przez słynne włoskie studio Carozzeria Ghia. Jego szalony wygląd zainspirował twórców filmowego auta. Zamiast zbudować samochód mrocznego rycerza od nowa, zdecydowali się zmodyfikować istniejący projekt.

 

Pierwszy batmobil został sprzedany na aukcji za 4,6 mln dolarów. Historię jego powstania oraz modeli, które wzięły udział w następnych filmach opowiada dokument, który wciągnie zarówno miłośników motoryzacji, jak i komiksowej opowieści. O różnych wcieleniach wyjątkowego samochodu opowiadają ludzie związani z filmową serią, której bohaterem jest ikona popkultury, miliarder Bruce Wayne czyli słynny człowiek w masce.

W trwającym godzinę filmie mamy okazję posłuchać reżyserów: Joela Schumachera, Tima Burtona i Chrisa Nolana oraz aktorów. Christiana Bale'a, który wcielił się w rolę człowieka-nietoperza w filmie "Mroczy Rycerz", ale również Adama Westa - odtwórcy roli Batmana w oryginalnym serialu "Batman: The Movie". Jego trzy sezony były wyemitowane w latach 1966-1968.

Film nie jest nowy, stanowił część wydanej na DVD trylogii Nolana, ale teraz można go obejrzeć za darmo na portalu YouTube. Dla fanów komiksowej postaci, to nie lada gratka. Resztę kinomanów zainteresują kulisy powstawania filmowych rekwizytów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.