Cardetaling dlaczego jest ważny i kto powinien korzystać z takiej opcji?

Wygląd samochodu to wizytówka kierowcy. Podrapany, zapuszczony i zmatowiały lakier nie tylk oprezentuje się źle, ale też znacznie obniża wartość auta. Cardetaling oferuje możliwości zarówno przywrócenia minionego blasku, jak też zabezpieczenia pojazdu przed ewentualnymi uszkodzeniami eksploatacyjnymi.

Na rynku jest coraz więcej miejsc ogłaszających się jako stacje cardetailingowe czy myjnie cardetailingowe. Lista usług w tego typu placówkach jest zazwyczaj bardzo rozbudowana. Można w nich skorzystać z odpowiedniego mycia z czyszczeniem wnętrza, nawoskować auto, nałożyć na niego powłokę ceramiczną albo obkleić folią.

Zobacz wideo Sposób na wyczyszczenie elektronicznych gadżetów

Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest budżet, który chcemy przeznaczyć na takie usługi. W zależności od wielkości auta i oczywiście zakresu usług, koszt detailingu może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Co istotne, takie usługi wykonuje się również dla starszych aut.

Jak wyjaśnia przedstawiciel firmy MS Detail: „w przypadku starszych aut przeważnie wykonuje się usługi, aby znacznie poprawić wygląd zużytego lakieru, zabezpieczyć lakier, aby łatwiej utrzymać go w czystości i w dużym stopniu zapobiegać szybkiej jego degradacji, a także wykonać detailing przed sprzedażą samochodu. Ponadto sporo klientów przyjeżdża z drobnymi naprawami, jak zaprawki lakiernicze, usuwanie głębokich rys i obtarć, regeneracja skór samochodowych”.

Ale zdarzają się przypadki, że nawet auto świeżo odebrane z salonu wymaga korekty lakieru, aby można było w pełni cieszyć się potencjałem lakieru nałożonego na pojazd.

Dla kogo cardetailing?

Usługi Cardetailingowe przypłynęły do Europy Zachodniej z USA. Gdy już się na tzw. Zachodzie zadomowiły na dobre, pojawiły się także nad Wisłą.

Wiele osób może odnieść mylne wrażenie, że jest to oferta jedynie dla osób zamożnych, użytkujących bardzo drogie samochody.

Tymczasem w warsztatach detailingowych można usunąć drobne usterki karoserii, kokpitu, czy tapicerki za stosunkowo niewielkie kwoty. Można też skorzystać z usług przyciemniania szyb, czy nakładania folii na karoserię. Choć zmiana koloru pojazdu będzie wymagała poniesienia kosztów kilku tysięcy złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.