Jazda na granicy życia i śmierci. Policja publikuje kompilację "wyczynów" kierowców

W ostatnich tygodniach możemy obserwować coraz więcej policyjnych komunikatów o niebezpiecznej jeździe polskich kierowców. Właśnie dołączyła do nich lubuska policja z kompilacją rażącego ignorowania przepisów.
Zobacz wideo Policyjna kompilacja wyjątkowo niebezpiecznych zdarzeń na drodze

Powyższą kompilację opublikowała na swojej stronie lubuska policja. Większość z wykorzystanych nagrań pochodzi od kierowców, którzy przesłali je na policyjny adres mailowy: stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl.

To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Ppo obejrzeniu trwającego niewiele ponad minutę filmu, trudno się z tym nie zgodzić. Nie możemy się pozbyć wrażenia, że natężenie podobnych zdarzeń w ostatnich tygodniach się zwiększyło. Niestety, w tym roku już nie raz informowaliśmy na Moto.pl o wzrastającej liczbie śmiertelnych wypadków na drogach, wciąż utrzymującej się na wysokim poziomie liczbie pijanych kierowców, którzy za kółko wsiadają albo o prawach jazdy, które policja zabiera za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Początkowo skuteczny bat na zbyt szybko jeżdżących kierowców przestał działać, a funkcjonariusze alarmują, że zatrzymują coraz więcej uprawnień.

Policja ostrzega też, że polepszające się warunki na drodze będą prowokować do jeszcze szybszej jazdy. - "Wraz z wiosną na drogach robi się coraz tłoczniej i bardziej dynamicznie. Wspaniała aura determinuje fakt, że zmotoryzowani czują się coraz pewniej. Efekt? Gaz do dechy" - czytamy w komunikacie. Wbrew pozorom na poprawę bezpieczeństwa nie wpłynęło zmniejszenie ruchu w ostatnich dwóch miesiącach. Wręcz przeciwnie - Polacy jeżdżą szybciej, a skutki wypadków są tragiczniejsze.

Chętnie nie pisalibyśmy już więcej o podobnych zdarzeniach, ale coś nam podpowiada, że podobne kompilacje i apele policji mogą się pojawić jeszcze nie raz. Najlepszym dowodem mogą być takie kanały na serwisie YouTube jak np. ".Polskie Drogi", gdzie podobnych zestawień znajdziecie całe mnóstwo.

Więcej o:
Komentarze (23)
Jazda na granicy życia i śmierci. Policja publikuje kompilację "wyczynów" kierowców
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pritchard

  Oceniono 26 razy 14

  To są ci sami, co mają maski na brodach.

 • camp.1000

  Oceniono 8 razy 8

  To będzie tak długo, dopóki społczeństwo nie zmieni nastawienia do bezpiecznej jazdy.

 • Gość: Nie-kinoman

  Oceniono 8 razy 6

  Bo straszne, krew zmrożona. Mnie jednak dużo bardziej interesuje, co policja zrobiła z tymi nagraniami. To nieuchronna kara za takie wyczyny zaskutkuje, a nie pokazywanie video.

 • Gość: A

  Oceniono 4 razy 4

  To sa przypadki niedukowalne, tych matołów to powinno się wywlec z auta i lać pałą do skutku aż dotrze pod ten pusty caban jak mają jeździć. Czemu tyle % społeczeństwa potrafi oni mieliby nie potrafić? trzeba tylko odpowiednią metodę edukacji dobrać.

 • Gość: Amerykanin

  Oceniono 4 razy 4

  I co tu silić się na wyszukane komentarze. Jeżeli Władza jest zajęta pilnowaniem koryta. W cywilizowanych państwach Każdy robi co do niego należy. A przede wszystkim policja.To co widziałem i doświadczyłem na własnej skórze, to policja z USA , Niemiec czy ze Szwajcarii nauczyła by nas jeździć wciągu miesiąca. Więc nie narzekajmy na naszą policję Winni są ich szefowie.

 • deejay444

  Oceniono 3 razy 3

  To ewidentnie wina rządu, że KOMPLETNIE NIC nie robi żeby to szaleństwo ukrócić. A policja jest bezradna i może sobie jedynie apelować, bo mandaty w wysokości 500zł (najwyższe!) wywołują jedynie uśmiech politowania, tym bardziej, że policji na drogach jak na lekarstwo i szanse dostania mandatu są naprawdę znikome. Zabieranie praw jazdy mogło być początkowo skuteczne, obecnie jestem święcie przekonany, że większość i tak jeździ dalej, tyle że bez uprawnień i ma to głęboko w dudzie.
  Niestety, szanse na jakiekolwiek ucywilizowanie dziczy są znikome, bo co chwila są jakieś wybory, a nałożenia kagańca polski janusz nie zniesie i może się zemścić przy urnie. Jedyna nadzieja w tym, że w jakimś straszliwym wypadku umrze, lub zostanie dożywotnim inwalidą ktoś bliski z rodziny wierchuszki rządowej. I oto się módlmy, to jedyne co nam zostało, inaczej nic się nie zmieni i dalej będziemy rozjeżdżani, miażdżeni, piesi będą wchodzić na pasy jak na pole minowe, jazda autostradą będzie przeżyciem porównywalnym jedynie z uprawianiem któregoś ze sportów ekstremalnych, a ograniczenie 50km/h w terenie zabudowanym będzie tylko dla ,,frajerów". O przejazdach kolejowych i o tym co tam się wyrabia nie warto nawet wspominać.
  Blisko 3000, słownie TRZY TYSIĄCE OFIAR!!!, w wypadkach drogowych w jednym tylko 2019 roku i na nikim nie robi to najmniejszego wrażenia. Przypomnę dla porównania, że z powodu COVID-19 stanęła prawie cała gospodarka i straty będziemy odrabiać latami, a liczba ofiar to jak do tej pory kilkaset osób i przy tendencji spadkowej wygląda na to, że do trzech tysięcy może wcale nie dojść.
  I tu i tu giną ludzie, ale ponieważ w pierwszym przypadku chodzi ,,tylko" o ruch drogowy to nikt nie reaguje, tak jakby ofiary wypadków były ,,mniej martwe" niż te inne...
  A co do filmiku, to kompletna nuda, kiedyś może by robił jakieś wrażenie, obecnie jest to NORMA na polskich drogach, podczas jakiejkolwiek dłuższej (i nie tylko) trasy można masę takich zachowań zaobserwować.

 • kocurimysza

  Oceniono 5 razy 3

  TO SA BANDYCI , ZBRODNIARZE NA ROWNI Z HITLEROWCAMI !!!!.

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 3

  sredniowiecze !!!!!!

 • Gość: użytkownik_dróg_76

  Oceniono 2 razy 2

  A wyczyny pieszych i rowerzystów są gorsze od jadącego tira na czołówkę. Komórkozombie i dwukołowi króle mają gdzieś znaki, światła i pakują się przed samochód, tira, tramwaj (dajcie im jeszcze pierwszeństwo przed statkami, samolotami, satelitami i kometami). Czemu im policja nie dowali mandatu z punktami karnymi (26 punktów i ZAKAZ wychodzenia na ulicę). Jak pieszy wchodzi na czerwonym prosto pod jadący pojazd - to nawet jadąc 50 km/h nie jesteś w stanie zatrzymać się w miejscu. Ale policja to uwali kierowcę a nie SPRAWCĘ - pieszego. Kierowca jest zmuszony wykonywać nagłe, niebezpieczne manewry (często zakończone kolizją lub wypadkiem) - a pieszy nie ponosi z tego ŻADNYCH konsekwencji (a do tego oddala się z miejsca wypadku - traktować to jako UCIECZKĘ), a jeśli w tym czasie używał komórki - traktować jak PIJANEGO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX