Ruszają kina samochodowe. Pierwszy seans 21 maja w Krakowie

Mimo złagodzenia restrykcji, kina nadal pozostają zamknięte. Rozwiązaniem stają się kina samochodowe. Pierwszy seans odbędzie się 21 maja. Bilety będą sprzedawane przez internet.

Kina samochodowe zdobyły popularność w latach 30. ubiegłego wieku. Pierwszy seans odbył się 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey, a na pomysł oglądania filmów z własnego samochody wpadł niejaki Richard Hollingshead. Teraz cofamy się do tamtych czasów. Na oglądanie filmów w klimatyzowanej sali kinowej będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Ale możemy zrobić sobie prywatną salę kinową z własnego samochodu.

Zobacz wideo

Kino w Krakowie

W Krakowie lada dzień pojawi się kino samochodowe. Powstanie przy stadionie miejskim im. Henryka Reymana. Filmy będzie można oglądać od czwartku 21 maja do niedzieli 24 maja, codziennie o godzinie 21.00.

Te filmy warto obejrzeć nie tylko w kinie:

Ceny biletów

Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 18 maja. Cena za jedno miejsce parkingowe to 40 złotych, a w aucie mogą być maksymalnie dwie osoby. Liczba aut, które mogą znaleźć się na terenie samochodowego kina ze względów bezpieczeństwa została ograniczona do 60.

Repertuar:

  • czwartek, 21 maja – Sala samobójców. Hejter;
  • piątek, 22 maja – Planeta Singli 3;
  • sobota, 23 maja – Psy 3. W imię zasad;
  • niedziela, 24 maja – Mayday.

Kino samochodowe w Radomiu? Pierwszy pokaz ma być już pod koniec majaKino samochodowe w Radomiu? Pierwszy pokaz ma być już pod koniec maja Fot. Gene J. Puskar / AP

Więcej o: