Jeden radiowóz i jedenaście praw jazdy. Policja z Gorzowa podsumowała dzień pracy. Tylko jeden

Policjanci gorzowskiej drogówki tylko jednego dnia zabrali prawo jazdy aż jedenastu kierowcom. W każdym przypadku powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km na godz. w terenie zabudowanym. Rekordzista gnał ponad 130 km na godz.

Jeden radiowóz, jeden dzień pracy i aż jedenaście zatrzymanych praw jazdy. Lubuska policja podsumowała właśnie przeprowadzoną we wtorek akcję pomiaru prędkości kierowców w Gorzowie Wielkopolskim.

11 praw jazdy - powodem prędkość

Funkcjonariusze z gorzowskiej drogówki patrolowali ulice powiatu przy pomocy nieoznakowanego radiowozu. Zatrzymano kilkunastu kierowców, a w przypadku jedenastu z nich skończyło się nie tylko na mandacie karnym i przyznaniu punktów, ale i zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące.

W każdym przypadku powód zatrzymania był identyczny - nadmierna prędkość. Jedenastu kierujących, którzy zostali bez uprawnień, przekroczyło ją o ponad 50 km na godz. Jako że miało to miejsce w terenie zabudowanym, kara okazała się dla nich dość bolesna.

Policja opublikowała nagranie z tego dnia pracy:

Zobacz wideo 11 praw jazdy w jeden dzień jednym radiowozem. Film opublikowany przez lubuską policję

W przypadku kierowcy audi, który poruszał się tego dnia najszybciej, policjanci zanotowali prędkość aż 131 km na godz., czyli o 81 km na godz. zbyt dużą. Policja podkreśla, że kierowców, którzy ryzykują za kierownicą, jest w ostatnim czasie coraz więcej.

Zdaniem funkcjonariuszy w Gorzowa dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni, a także mniejszy w ostatnim czasie ruch na drodze powodują, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. Policja apeluje o rozsądek i podkreśla, że to nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w naszym kraju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.