Policja publikuje przerażające nagranie. Pijany kierowca prawie przewrócił tira

Ta sytuacja mogła się skończyć tragicznie. Pijany kierowca nie potrafił utrzymać tira w pasie ruchu, a przy tym wykonywał tak gwałtowne ruchy kierownicą, że prawie przewrócił pojazd. Do tragedii nie doszło, bo zatrzymali go inni kierowcy.
Zobacz wideo Nagranie opublikowane przez policję:

Policjanci z Iławy otrzymali telefon, że drogą Kisielice-Iława jedzie tir, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Z relacji dzwoniącego wynikało, że wielokrotnie wypadał ze swojego pasa ruchu, stwarzał zagrożenie na drodze, a reakcje kierowcy były wyjątkowo nerwowe. Te słowa potwierdza powyższe nagranie zrobione przez osobę jadącą za tirem.

Kiedy policjanci pojechali we wskazanym kierunku, okazało się, że świadkowie ujęli już kierującego i zabrali mu kluczyki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie

- czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie iławskiej komendy. Policja zdecydowała się udostępnić nagranie, które otrzymała od świadka ku przestrodze. Chce też zachęcić kierowców do zatrzymań obywatelskich. Szybka reakcja innych kierowców zapobiegła tragedii.

Jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy? Ciągnik, przyczepa i ładunek zostały przekazane właścicielowi. Kierowcą zajmie się teraz sąd. Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości (zawartość alkoholu we krwi przekracza pół promila) przewiduje karę dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż pięć tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Więcej o:
Komentarze (51)
Policja publikuje przerażające nagranie. Pijany kierowca prawie przewrócił TIR-a
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cozano

  Oceniono 50 razy 48

  Patrząc się na jazdę tego pijaka bandyty można zacząć w cuda wierzyć, że nie doszło do wielkiej tragedii.

 • sthoss

  Oceniono 43 razy 43

  Chwała tym ktorzy go zatrzymali! Ryzykowali zycie.
  Trzeba przeciez było go wyprzedzić!

 • mistermadmat

  Oceniono 35 razy 31

  Zanim kulsony przyjechały jeszcze pranie michy w zagajniku by się przydało ...

 • Gość: Jerry

  Oceniono 21 razy 19

  Moja propozycja dla ziobrystów: 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów 15 lat i wykonywania zawodu kierowcy zawodowego, 5 tys. zł kary pieniężnej, oraz 12 x średnia krajowa "zadośćuczynienia" na fundację ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 16 razy 16

  Badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie - trzeba było powiesić [...] na lusterku bocznym.

 • boo-boo

  Oceniono 15 razy 15

  Takie śmieci to się utylizuje. Dobrze, że nikt poboczem nie szedł albo rowerem nie jechał.

 • Gość: boyscout

  Oceniono 8 razy 8

  To ze dochodzi do takich sytuacji na drogach to tylko w posowieckiej republice polskiej . To zdarza sie rowniez tylko w Rosji. Kierowca powinien dostac dozywocie .

 • januszz4

  Oceniono 7 razy 7

  Gdybym jechał z rodziną, nigdy bym nie ryzykował wyprzedzania tego szubrawca. Chociaż tutaj decydowała każda sekunda, bo gdyby go nie zatrzymano wypadek byłby tylko kwestią czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX