Ponad 200 nowych pytań na egzaminie na prawo jazdy. M.in. o suwak i korytarz życia

Pula pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy wzrosła właśnie do 3270. Ministerstwo Infrastruktury dodało 200 nowych. Część z nich dotyczy przepisów, które zaczęły obowiązywać w ostatnich miesiącach.

Nowe pytania na egzaminie na prawo jazdy

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało aktualizację pytań na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy już jakiś czas temu. Pod koniec zeszłego roku w Polsce wprowadzono nowe, bardzo ważne przepisy, które nałożyły na kierowców obowiązek jazdy na suwak i tworzenia korytarza życia.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że nowe pytania pojawią się już w maju. Właśnie dodano ich 216. 39 dotyczy właśnie korytarza życia i jazdy na suwak, a 177 to inne zagadnienia, między innymi pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej i pieszych. W sumie na zdającego czeka więc 3270 pytań.

Jak wygląda teoretyczny egzamin na prawo jazdy?

Teoretyczny egzamin na prawo jazdy trwa 25 minut. Kandydat na kierowcę musi odpowiedzieć na 32 pytania. W sumie może uzbierać 74 punkty, a żeby zdać musi uzyskać co najmniej 68. Egzamin podzielony jest na dwie części. Pierwsza, dotycząca wiedzy podstawowej, składa się z 20 pytań, na które odpowiada się "tak" lub "nie":

 • 10 pytań za 3 punkty,
 • 6 pytań za 2 punkt,
 • 4 pytania za 1 punkt.

Pozostałe 12 pytań zależy od kategorii, na którą zdajemy prawo jazdy. Tutaj wybiera się jedną z odpowiedzi (A, B lub C) i tylko jedna jest poprawna. W części specjalistycznej również wprowadzono różną punktację:

 • 6 pytań za 3 punkty,
 • 4 pytania za 2 punkty,
 • 2 pytania za 1 punkt.
Zobacz wideo Za którym razem zdałaś/eś prawo jazdy?
Więcej o:
Komentarze (8)
Ponad 200 nowych pytań na egzaminie na prawo jazdy. M.in. o suwak i korytarz życia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • culioneros

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe jest jedno: pytań coraz więcej, egzamin na prawko zdać coraz trudniej, wszystko niby po to, żeby zdawali tylko ci którzy się do tego nadają. A kierowcy na ulicach z roku na rok jeżdżą coraz gorzej...

 • Gość: Kierowca ABCDE

  Oceniono 5 razy 3

  A jedno z ważniejszych pytań o wymiary tbl rejestracyjnej też będzie? i inne bzdury? A klient jak nie umiał jezdzić tak nadal nie umie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX