Wracają egzaminy na prawo jazdy. Kolejny WORD będzie egzaminował kierowców

Po tym jak białostocki WORD wznowił egzaminy na prawo jazdy, przyszedł czas na kolejne ośrodki. Tym razem do egzaminowania przyszłych kierowców wraca WORD w Bielsku Podlaskim.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku cieszy się ogromną popularnością wśród adeptów na kierowców. Nie tylko jako pierwszy wprowadził internetowe kursy redukujące liczbę punktów karnych, ale był także pionierem w kwestii powrotu do quasi-normalnego funkcjonowania. Większość WORD-ów pozostaje w stanie zawieszenia. Białostocki oddział ruszył zaś już przed długim majowym weekendem, wprowadzając jednak szereg obostrzeń i zasad, dzięki którym egzaminy mogą się odbywać. 

Wszyscy zdający przed wejściem na teren ośrodka mają mierzoną temperaturę, muszą mieć własne maseczki i rękawiczki. Obowiązują limity osób przebywających w każdym pomieszczeniu (np. maksymalnie czterech zdających równocześnie egzamin teoretyczny). Egzaminatorzy pracują w przyłbicach i odkażają samochody po każdym zdającym.

Decyzja białostockiego WORD-u o wznowieniu egzaminów spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, nie tylko na Podlasiu. Kandydaci na kierowców ściągali z całej Polski. Ośrodek najpierw maksymalnie wydłużył godziny pracy (egzaminy odbywają się teraz w godz. 7:00-21:00), ale to nie wystarczyło. Podjęto więc decyzję o wznowieniu pracy w filii w Bielsku Podlaskim.

Zobacz wideo

Egzaminy na kategorię B będą odbywać się tam od 12 maja w godzinach 8:30-16:30. Od 18 maja 2020 natomiast kandydatów na kierowców czeka też nowość - w tym WORD-zie będzie można też zdawać egzaminy na kategorię A. W Bielsku będą obowiązywać te same procedury sanitarne, co w Białymstoku, zgodne z wytycznymi sanepidu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.