Rolls-Royce produkuje kultowe samochody i... miód. To najbardziej ekskluzywny przysmak na świecie

Rolls-Royce to klasa sama dla siebie. Kultowe brytyjskie auta uznawane są za wzór luksusu i elegancji. Na terenie domu marki Rolls-Royce w Goodwood w hrabstwie West Sussex mieszka ćwierć miliona angielskich pszczół, a marka zajmuje się produkcją miodu.

Produkcja samochodów została tymczasowo wstrzymana, ale w domu marki Rolls-Royce trwa wytwarzanie innego, unikalnego brytyjskiego dobra - najbardziej ekskluzywnego miodu na świecie The Rolls-Royce of Honey.

Firmowa pasieka powstała trzy lata temu i pracuje w niej teraz ćwierć miliona pszczół. Mają do dyspozycji 42-akrowy teren Rolls-Royce’a oraz porośnięty roślinnością „żywy dach” fabryki o powierzchni 8 akrów – największy taki w Wielkiej Brytanii. Szukające przygody pszczoły wypuszczają się dalej do pobliskiej posiadłości Goodwood Estate, gdzie rozciągający się na powierzchni 12 tys. akrów wiejski pejzaż hrabstwa West Sussex stanowi jedną z pereł Parku Narodowego South Downs.

Rolls-Royce wśród uli

W powstałej w 2017 roku pasiece Goodwood znajduje się 6 drewnianych uli, a każdy z nich zdobi znamionowa polerowana stalowa tabliczka powstała w warsztacie Bespoke. Pięć uli nosi nazwę modeli z rodziny produktowej Rolls-Royce’a – „Phantom”, „Wraith”, „Ghost”, „Dawn” oraz „Cullinan” – zaś szósty „Spirit of Ecstasy” został nazwany na cześć kultowej figurki.

The Rolls-Royce of Honey, miód produkowany przez Rolls-RoyceThe Rolls-Royce of Honey, miód produkowany przez Rolls-Royce Rolls-Royce

Pod koniec każdego sezonu miód „The Rolls-Royce of Honey” jest zbierany przez lokalnych specjalistów i serwowany gościom marki, w tym klientom zamawiającym swoje samochody w Atelier.

Projekt pasieki to odpowiedź firmy Rolls-Royce Motor Cars na realne zagrożenie dla populacji brytyjskich pszczół miodnych. Pszczoły są głównymi zapylaczami wielu drzew i innych roślin, w tym wielu owoców i warzyw, których zbiory są kluczowe dla lokalnej gospodarki rolnej. Jednakże utrata siedlisk roślinności spowodowała w ostatnich latach dramatyczny spadek liczebności tych owadów.

Prowadzenie pasieki mocniej podkreśla nasze zaangażowanie w ochronę środowiska mające wpływ na wszystko, co robimy w Goodwood. Nasze zrównoważone budynki, korzystanie z energii gorących źródeł, system zarządzania deszczówką oraz stworzenie azylu dla dzikiego ptactwa, już teraz stawia naszą fabrykę w Goodwood jako jedną z najbardziej przyjaznych środowisku. Poprzez ten projekt, który wspiera bioróżnorodność na naszym terenie, w tym na olbrzymim zielonym dachu, dołączamy do działań na rzecz odnowy populacji pszczół w Wielkiej Brytanii

- powiedział Richard Carter, Global Communications Director w Rolls-Royce Motor Cars.

The Rolls-Royce of Honey, miód produkowany przez Rolls-RoyceThe Rolls-Royce of Honey, miód produkowany przez Rolls-Royce Rolls-Royce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.