Coraz bliżej podpisanie umowy na kolejny fragment krajowej siódemki. Z Warszawy do Gdańska pojedziemy jeszcze szybciej

Już niedługo zostanie podpisana umowa na realizację kolejnego fragmentu trasy S7 na północ od Warszawy. Mowa o planowanej drodze ekspresowej S7 na odcinku Modlin - Czosnów. Projekt już powstał.

Dobiegła końca procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Modlin – Czosnów. To pierwszy z trzech odcinków na trasie S7 Płońsk – Czosnów. Kontrola postępowania przetargowego zakończyła się pozytywnie. Po zapewnieniu przez wykonawcę gwarancji wykonania umowy, będzie możliwe podpisanie kontraktu.

Zobacz wideo

Przetarg

Spośród sześciu ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na rozbudowę S7 Modlin - Czosnów, jako najkorzystniejszą ofertę wybrano tę złożoną przez firmę Budimex. Żaden z pozostałych wykonawców nie odwołał się od tego wyboru.

Zakres prac

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (na nitce w kierunku Warszawy) i ścieżkę rowerową (na nitce w kierunku Gdańska). Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przetargi na kolejne dwa odcinki w toku

Na dwóch kolejnych odcinkach trasy S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem, czyli Siedlin – Załuski (o długości 12,9 km) oraz Załuski - Modlin (12 km), oferty otwarto 21 listopada zeszłego roku. W przypadku pierwszego z nich wciąż nie wybrano najkorzystniejszej oferty, a w przypadku drugiego - złożono odwołanie. Pozostaje nam czekać na rozpatrzenie sprawy przez Krajowa Izbę Odwoławczą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.