Volkswagen poniesie stratę w drugim kwartale, ale wyjdzie na plus w całym 2020 r.

Tak przewiduje dyrektor finansowy koncernu VAG Frank Witter. Mimo, że dwa pierwsze kwartały odcisną piętno na wynikach finansowych niemieckiej firmy, to finalnie Volkswagen zakończy 2020 rok z zyskiem.

Już w pierwszym kwartale 2020 r. tzw. zysk operacyjny koncernu w porównaniu z 2019 r. zmalał o 81 proc. Jego wartość skurczyła się z 4,8 mld do 900 milionów euro. To efekt zapaści gospodarczej i przestoju w branży motoryzacyjnej.

Zobacz wideo

Według własnych estymacji w drugim kwartale 2020 r. Volkswagen Audi Group poniesie stratę z działalności operacyjnej, ale finansowy rok 2020 zamknie z zyskiem. Będzie on znacznie niższy od wykazanego w 2019 r. oraz prognoz z lutego 2020 r.

Odmrażanie zakładów produkcyjnych już się zaczęło, ale nie przebiega bez problemów

Koncern opiera swoje nadzieje na ponownym uruchamianiu swoich zakładów produkcyjnych, które powoli wracają do wywarzania samochodów. Tak się dzieje w największej fabryce Volkswagena w Wolfsburgu, ale również w zakładach zlokalizowanych w Bratysławie i Zwickau. Ich "odmrażanie" rozpoczęło się w zeszłym tygodniu.

Jeśli plany się powiodą, będzie to imponujące osiągnięcie jednego z największych producentów samochodów na świecie. Na przeszkodzie mogą stanąć problemy wywołane przez zastój całego biznesu motoryzacyjnego.

Nawet najwięksi gracze są zależni od dostawców podzespołów. Z tego powodu zostało wstrzymane ponowne uruchamianie fabryki w Tennessee. Pierwotnie zaplanowane na 3 maja 2020 r., zostało odłożone w czasie bez podania jakiejkolwiek daty. Amerykański zakład nie pracuje od 21 marca 2020 r.

Więcej o:
Komentarze (7)
Volkswagen poniesie stratę w drugim kwartale, ale wyjdzie na plus w całym 2020 r.
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Pep

  Oceniono 4 razy 2

  „Jak produkować syf, zaliczać wpadkę za wpadką i na koniec wyjść na prostą”

 • zdzisiopierdzisio

  0

  DAS SCHWINDELLCAR!!!

 • Gość: aska

  0

  NOwe Audi Porsche sa genialne. Jesli jednak jezdzisz 15-20 letnim "autem" z przebiegiem 200-500 tys km (realnie pewnie duzo wiecej) to nie oczekuj ze nie bedzie sie psul;D

 • ghs blar

  0

  Chyba u wrózki byli. A ta jak wiadomo prawdę i przyszłość przepowie. Sprzedacie w drugiej połowie roku więcej wieśwagenów niż kiedykolwiek. Dzięki temu wyjdziecie na swoje.

 • Ro Ma

  0

  Nawet jak nikt nie kupi ich samochodów będą mieli zysk?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX