Wyciekły zdjęcia BMW serii 5 po face liftingu. Fani marki mogą spać spokojnie

BMW zdecydowanie nie ma dobrego tygodnia. To już kolejny wyciek zdjęć samochodu tej marki. W Internecie krążą zdjęcia BMW serii 5 z serii G30 poddanego kuracji odmładzającej. Ich źródło nie jest znane, ale wszystko wskazuje na to, że są autentyczne.

Odświeżony model sedana klasy średnie można podziwiać na dwóch zdjęciach wysokiej jakości. Fani bawarskiej marki tym razem się nie zdenerwują, bo zmiana wyglądu jest delikatna i zdecydowanie korzystna.

"Nerki" nie straszą, a odświeżone BMW serii 5 wygląda dobrze

Fani bawarskiej marki mogą odetchnąć z ulgą. Najbardziej kontrowersyjny element zewnętrzny samochodów BMW - atrapa chłodnicy zwana "nerkami" - nadal ma rozsądne rozmiary, aczkolwiek została nakreślona przez stylistów nieco śmielej. Takie wrażenie mogą potęgować nieco mniejsze przednie reflektory.

Zmieniono również tylne lampy, które zaczęły bardziej przypominać te z modelu serii 3 (G 20), ale nadal są w miarę zaokrąglone. Tym razem producent uniknie oskarżeń o kopiowanie wyglądu samochodów innych marek. Odnowiony model serii 5 w specyfikacji prezentowanej na dwóch fotografiach wygląda bardzo korzystnie.

BMW serii 5 (G30)BMW serii 5 (G30) fot. BMW

W sprzedaży będą dwie wersje hybrydowego BMW serii 5

Model ze zdjęć to BMW 530e, hybryda typu plug-in, w której czterocylindrowy sinik benzynowy jest wspomagany elektrycznym. Nie wiadomo, czy w zmodernizowanej wersji jego parametry techniczne znacząco się zmienią. W tej chwili hybrydowy napęd, którego najnowsza wersja jest dostępna w BMW 330e, rozwija moc 252 KM z możliwością jej chwilowego zwiększenia do prawie 300 KM.

Podobno w momencie oficjalnej prezentacji dołączy do niego druga hybryda z możliwością ładowania z gniazdka - BMW 545e. W niej będzie użyty prawie 400-konny zespół napędowy z sześciocylindrowym silnikiem benzynowym, "pożyczony" z większego BMW serii 7.

Zmodernizowane BMW serii 5 powinno być zaprezentowane oficjalnie w najbliższych miesiącach, a na pewno jeszcze w 2020 r. To idealna pora na odświeżenie wizerunku, bo model o oznaczeniu wewnętrznym G30 jest w sprzedaży od 2017 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.