Zmiana opon na letnie jak w pitstopie Formuły 1. Nowa usługa dla klientów

Wielu kierowców tegoroczną zmianę opon na letnie stawia pod znakiem zapytania. Czy można jeździć na zimówkach? Czy warto jechać do warsztatu na zmianę? Toyota wprowadziła ciekawą formę wulkanizacji, zainspirowaną Formułą 1. Kierowca podczas całej wymiany opon nie wysiądzie z samochodu.

Jak wygląda pitstop w Formyle 1? Kierowca podjeżdża bolidem na stanowisko serwisowe, gdzie mechanicy w ciągu kilku sekund zmieniają mu koła, tankują paliwo i dokonują niezbędnych napraw. Toyota postanowiła przenieść świat wyścigów do prawdziwego życia i właśnie w taki sposób zaproponować swoim klientom tegoroczną zmianę opon.

>>> O tym, czy można jeździć na zimowych oponach gdy jest ciepło pisaliśmy tutaj: Czy mogę jeździć na zimowych oponach, gdy jest ciepło? Tak, ale pamiętaj o kilku rzeczach

Zobacz wideo

Wymiana opon na letnie jak w Formule 1

Toyota Motor Poland uruchomiła program Toyota PITSTOP, który pozwala zmienić opony na letnie w stylu Formuły 1. Klient wjeżdża swoim samochodem na specjalnie przygotowane stanowisko serwisowe. Wszystko jest tak zorganizowane, aby kierowca nie musiał wysiadać z samochodu. Zespół mechaników podnosi pojazd z kierowcą w środku i wymienia komplet kół. Płatność za usługę odbywa się bezdotykowo, za pomocą płatności zbliżeniowych.

Toyota, wymiana oponToyota, wymiana opon Toyota

PITSTOP w pięciu krokach:

Krok 1 – wypełniamy formularz dostępny na stronie internetowej Toyoty i czekamy na telefon z serwisu,

Krok 2 – w wyznaczonym terminie przyjeżdżamy do serwisu przyjeżdżamy na wymianę kół. Kierowca wjeżdża na specjalnie przygotowane stanowisko i nie wysiada z samochodu,

Krok 3 – wjeżdżamy na specjalnie przygotowane stanowisko i nie wysiadamy z samochodu,

Krok 4 – mechanicy wymieniają koła niczym w pitstopie Formuły 1

Krok 5 – płatność za usługę można zrealizować płatnościami zbliżeniowymi telefonem lub kartą.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.