Ferrari Roma debiutuje w... konfiguratorze

Ulubiona "gra" fanów motoryzacji, to konfiguratory samochodów egzotycznych marek. Na stronie Ferrari właśnie pojawiła się możliwość zaprojektowania wymarzonej wersji najnowszego modelu Roma.

Nowy model Roma, to najmniejszy model Ferrari. Obok Portofino jest też jednym z najtańszych aut tej marki - jego cena wynosi około 200 tys. euro - ale mimo to wygląda imponująco. Został sklasyfikowany jako GT - gran turismo, czyli model do dalekich podróży się w luksusowych warunkach.

Rzymskie słodkie życie według Ferrari

Wygląd Ferrari Roma o zaokrąglonych linia jest oryginalny i podzielił fanów tej marki. Według szefa stylistów tej marki Flavio Manzoni, nawiązuje do wersji kultowego modelu Ferrari 250 i ma się kojarzyć z "dolce vita" - beztroskim życiem z lat 50-tych XX w.

Umieszczony z przodu silnik V8 tego modelu ma "tylko" 3,9 l pojemności, ale dzięki dwóm turbosprężarkom rozwija maksymalną moc aż 620 KM. Dwusprzęgłowa 8-biegowa skrzynia o konstrukcji pożyczonej z awangardowego modelu SF90, przekazuje napęd na tylną oś. Ferrari Roma osiąga prędkość maksymalną 320 km/h, do pierwszej "setki" rozpędza się w 3,4 s, a drugą osiąga po 9,3 s.

Kupić, nie kupić - skonfigurować można

Teraz, dzięki dodaniu tego modelu do konfiguratora na stronie internetowej włoskiej marki, można stworzyć jego wymarzoną wersję. Do wyboru jest mnóstwo kolorów nadwozia, w tym pięć odcieni czerwieni.

Konfigurator Ferrari RomaKonfigurator Ferrari Roma fot. Ferrari

Uwierzcie, że wypróbowaliśmy wiele kombinacji. Nam do tego modelu najbardziej pasuje klasyczny czerwony lakier Rosso Corsa oraz wnętrze z jasnej skóry w kolorze Beige Tradizione. Nie pogardziliśmy również dodatkami zewnętrznymi z włókna węglowego oraz sportowymi końcówkami układu wydechowego. Wisienką na naszym torcie z Maranello są żółte zaciski hamulcowe i szare obręcze kół odkuwane ze stopów lekkich metali.

A waszym zdaniem jak wygląda idealna wersja Ferrari Roma? Jeśli już wiecie, możecie ją zaprojektować tutaj.

Konfigurator Ferrari RomaKonfigurator Ferrari Roma fot. Ferrari

Więcej o: