Kraków "gasi światło" na ulicach. Miasto zaoszczędzi tak kilkaset tysięcy złotych miesięcznie

Zarząd Dróg Miasta Krakowa postanowił wyłączyć oświetlenie ulic w godzinach nocnych. Od północy do 4 nad ranem Kraków dosłownie zgasi światło, co pozwoli zaoszczędzić nawet 20 tys. zł dziennie.

Od północy do 4 rano na ulicach Krakowa zgasną latarnie. Wyłączone zostanie także oświetlenie parków, skwerów oraz wszelkiego rodzaju świetlne dekoracje. Zarząd Dróg Miasta Krokowa podjął taką decyzję ze względu na oszczędności. Szacuje się, że dzięki ograniczeniu zużycia prądu, miasto zaoszczędzi nawet 20 tys. zł w ciągu doby.

Zobacz wideo

Latarnie palą się "na pusto"

W środku nocy po ulicach prawie nikt się nie przemieszcza. Również za dnia ruch jest znacznie mniejszy niż jeszcze kilka tygodni temu. W nocy, we wspominanym przedziale godzinowym, na ulicach nie ma niemal nikogo. Nie działa komunikacja miejska, a mieszkańcy jeszcze nie ruszają do pracy na pierwsze zmiany. Dlatego Zarząd Dróg zadecydował o wyłączeniu na ten czas miejskiego oświetlenia.

Wyłączenie ulicznego oświetlenia zostało wprowadzone w nocy z 14 na 15 kwietnia i będzie obowiązywać do odwołania. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, część latarni zostanie wyłączona zdalnie, a część ręcznie, co może zająć kilka dni. Szacuje się, że taka decyzja może przynieść miastu oszczędności ponad pół miliona miesięcznie.

Więcej o: