Jechał 200 km/h w terenie zabudowanym. Przekroczył prędkość o 150 km/h i stracił prawo jazdy

Wadowicka policja zatrzymała kierowcę, który przekroczył prędkość o niemal 150 km/h. Mężczyznę złapali mundurowi z grupy "Speed" w nieoznakowanym w terenie zabudowanym.
Zobacz wideo Pirat drogowy pędził 182 km/h na rudzkim odcinku trasy średnicowej. Stanie przed sądem

Przekroczył prędkość o 150 km/h w terenie zabudowanym

Jak poinformowała wadowicka policja, w niedzielę zatrzymano kolejnego pirata drogowego w ramach działań grupy "Speed". Mężczyzna jechał samochodem marki Jaguar ulicą Tadeusza Kościuszki we wsi Chocznia pod Wadowicami. Mundurowi, którzy patrolowi teren nieoznakowanym radiowozem zauważyli, że jaguar porusza się zdecydowanie zbyt szybko, wyprzedzając inny pojazd na przejściu dla pieszych.

Policjanci ruszyli w pościg, a ich rejestrator wskazał w momencie pomiaru prędkość bagatela 197 km/h. Wszystko działo się na drodze w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalny limit wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 147 km/h mundurowi nałożyli przewidzianą przepisami karę - mężczyźnie zabrano uprawnienia do kierowania pojazdami, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych.

To najgroźniejszy, ale niejedyny przykład szaleńczej brawury za kierownicą w powiecie wadowickim. Tego samego dnia w Choczni zatrzymano jeszcze dwie osoby jadących zbyt szybko - kierowca seata pędził o 74 km/h, a kierowca opla o 61 km/h szybciej niż pozwalają przepisy.

Tego samego dnia wadowicka policja zatrzymała również kierowcę skody, który przekroczył prędkość w Andrychowie o 91 km/h i hondy, który pędzi o 65 km/h za szybko. W samych Wadowicach złapano natomiast osobę pędzącą przez miasto samochodem marki Volvo z prędkością 105 km/h.

Spada liczba wypadków, ale na drogach ginie coraz więcej osób

Policja niezmiennie apeluje o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Podkreśla, że nawet kilka sekund może uratować ludzkie życie. Niestety w ostatnich dniach mniejsza liczba samochodów na drogach zachęciła niektórych piratów do bezmyślnego testowania możliwości swoich pojazdów.

Tymczasem na polskich drogach ginie coraz więcej osób. Jak wynika z opublikowanego niedawno raportu, w 2019 r. doszło w Polsce do 30 288 wypadków (czyli nieco mniej niż rok wcześniej), w których zginęło aż 2909 osób. Pomimo mniejszej liczby wypadków zginęło w nich więcej osób niż rok wcześniej, a śmiertelność wyniosła niemal 10 proc. Cały raport można znaleźć w tekście poniżej:

Więcej o:
Komentarze (55)
Jechał 200 km/h w terenie zabudowanym. Przekroczył prędkość o 150 km/h i stracił prawo jazdy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ps11111ps

  Oceniono 14 razy 8

  Sprawdzić, czy to aby nie listonosz roznoszący karty do glosowania.
  Jeśli tak, to puścić wolno
  Oni M U S Z Ą się spieszyć

 • Gość: Jakub

  Oceniono 5 razy 5

  Ech, czy Wy wszyscy nie widzicie, że film NIE ilustruje artykułu? Tytuł pokazuje zupełnie inne miejsce w Polsce, tam nie ma zabudowanego... A w artykule jak byk, że kierowca wyprzedzał na pasach

 • exsero

  Oceniono 6 razy 4

  No, w Szwajcarii czy Norwegii by się nie wypłacił. A u nas? Nie dość, że mandaty śmieszne, to jeszcze są krytykanci, że ktoś śmiał go zatrzymać. I jemu i Wam powinno się zabronić płodzić dzieci. I tak jest Was za dużo.

 • alben albus

  Oceniono 8 razy 4

  Wpis mój został usunięty... i poniektorych innych ponoć też.
  Głównie chodzi o głupocie policji w nakładaniu mandatów w proporcji poprzez dzielnika, 24 : 1 czy kwotowo 12 : 1, do pirat drogowy na A4 (500zł) : rowerzysta w Krakowie (12 tys.zł).
  Kulsonizm trwa... i nie będę zaskoczonym usunięciem powyższego wpisu.

 • Gość: wexo

  Oceniono 7 razy 3

  Dlaczego od razu nie trafia do aresztu????? Osoby niebezpieczne należy izolować i pozbawiać prawka dożywotnio.

 • Gość: Maciej

  Oceniono 9 razy 3

  Niemal codziennie widzę na dtś przekraczanie o grubo 100km/h ponad dopuszczalną a lepsze auta to i 250+ pędzą. Panowie z grupy speed działacie...

 • bartekgryko

  Oceniono 4 razy 2

  patrząc na ten film przypomina mi się początek misia... policjanci nie wiedzieli w co całować tego co oznaczył ten fragment ekspresówki jako teren zabudowany

 • Gość: 18-300

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli ma być wszystko legalnie, to jakim prawem policjant poruszając się nieoznakowanym autem i bez włączonych sygnałów jechał za nim z taką samą prędkością?
  Legalnie działające fotoradary i odcinkowe pomiary mogłyby rozwiązać problem "piratów".
  Niedawno i mnie nieoznakowany radiowóz próbował zmierzyć, przed wjazdem w teren zabudowany jechałem ok 100, a oni postanowili jechać z 10-20 metrów za mną, przy tej prędkości to nie był bezpieczny odstęp, zwolniłem ale na tyle żeby mi nie wjechali w tył i nie było to 50 km/h.

 • 162tony

  Oceniono 2 razy 2

  "mężczyźnie zabrano uprawnienia do kierowania pojazdami, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych."
  zmienicie na 500zł, 10 punktów a prawko odniesiecie mu w zębach, Z Panem Doktorem się nie zadziera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX