Porsche za milion dolarów rozbija się po Nowym Jorku. Czy to złodziej? Nie - właściciel

Niecodzienna sytuacja miala miejsce wczoraj (7 kwietnia) w dzielnicy Manhattanu Hell's Kitchen. Po pustych ulicach rozbijało się rzadkie Porsche Carrera GT o wartości ponad 750 tys. $. Po zniszczeniu kilku zaparkowanych samochodów kierowca próbował uciec.

Nie udało mu się. Zatrzymany przez nowojorską policję 33-latek okazał się nie być złodziejem, tylko właścicielem kosztownego samochodu. Zostały mu przedstawione liczne zarzuty, m.in. stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym i jazdy pod wpływem środków odurzających.

Właściciel supersamochodu jest znany w środowisku fanów motoryzacji

Okazało się, że sprawcą zamieszenia był niejaki Benjamin Chen, aktywny w Internecie kolekcjoner sportowych aut. Sprawca kolizji jest też (albo raczej był) organizatorem imprez dla właścicieli drogich i szybkich samochodów, między innymi objazdowych w stylu słynnego Gumball 3000. Tym razem wpadł na pomysł jazdy po Manhattanie swoim Porsche pod wpływem narkotyków.

Szybcy się wściekli za kierownicą Gemballa Mirage GT

Nie jest to zwykłe Porsche. Supersamochód Porsche Carrera GT z silnikiem V10 i napędem na tylną oś należy do najbardziej ekskluzywnych i najtrudniejszych w prowadzeniu samochodów tej marki. W takim kilka lat temu zginął siedzący w fotelu pasażera aktor znany z filmu "Szybcy i Wściekli" - Paul Walker. Wtedy winne okazały się opony w złym stanie technicznym.

Egzemplarz z Nowego Jorku został w dodatku poddany tuningowi przez niemiecką firmę Gemballa, w związku z czym otrzymał nową nazwę. Gemballa Mirage GT legitymuje się mocą 670 KM. Seryjne Porsche Carrera GT osiągało "tylko" 558 KM. Na świecie było tylko 25 egzemplarzy modelu Gemballa Mirage GT, dlatego trudno określić jego cenę. Jakiś czas temu egzemplarz został kupiony na aukcji za 750 tys. $. Teraz takie auta będą będą droższe, bo zostały 24.

Więcej o:
Komentarze (9)
Drogie Porsche Carrera GT rozbite w Nowym Jorku. Sprawcą jest właściciel
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Ja TylkoJa

  Oceniono 2 razy 2

  Po co pisać o naćpanym bogatym idiocie dokładając do tego reklamę auta. Kogoś to obchodzi

 • ototamto

  0

  Tyle hajcu za sam plastik i kawałek mocnego silnika ? Granda:-)))) A tak serio powinni od razu od-strze-lić pustaka i po sprawie. Wtedy na pewno już więcej do takiej sytuacji nie dojdzie.

 • ototamto

  0

  Tyle hajcu za sam plastik i kawałek mocnego silnika ? Granda:-)))) A tak serio powinni od razu odstrzelić pustaka i po sprawie. Wtedy na pewno już więcej do takiej sytuacji nie dojdzie.

 • do100jnik

  0

  w polskim warsztacie wyklepią i dalej będzie 25 sztuk, nie takie rzeczy klepali

 • alben albus

  0

  Spokojnie, nowe w zamówieniu rządowym limuzyny też będą rozbite, tyle tylko iż realizacja zakupów zaraz po wyborach i spieszą się z tymi wyborami, przepraszam ...niewyborami. bo mają dość jazdy z "poskładanymi" po kolizjach...

 • Gość: Gość

  0

  Ale nie nazywa się “Lambo“ albo “Ferrari“ lub wiele innych bardzo dobrych, a co za tym idzie drogich samochodów.

 • Gość: wlasciciel 911

  Oceniono 5 razy -3

  I jaki ma sens kupowanie tego dinozaura,gdy tesla X bije wszystko co sie rusza na kolach,co dobitnie pokazano w niedawnym wyscigu z Lamborghini i Ferrari.I kosztuje kilka razy mniej i jest bezpieczniejsza i pewniejsza w prowadzeniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX