Utrudnienia na A1. Kierowców czeka kilkanaście przerw w ruchu - gdzie i o której?

Utrudnienia na A1 związane są z budową nowych wiaduktów. Stare były wyburzane na początku marca, właśnie rusza kolejny etap prac. Utrudnień trzeba się spodziewać na na odcinku "A" autostrady A1 od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe

Utrudnień możemy się spodziewać na A1 od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe. Drogowcy zaplanowali prace na godziny nocne (od 20:00 do 06:00) z poniedziałku na wtorek (z 6 na 7 kwietnia) i z wtorku na środę (z 7 na 8 kwietnia). Jaki jest powód utrudnień na A1? Montowane będą belki nośne nowego wiaduktu co wymusza cykliczne wstrzymywanie ruchu.

Dotyczy to wiaduktu na drodze Pieński - Sierosław (WD 285) na 338 kilometrze drogi. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, aby zminimalizować uciążliwość prowadzonych robót dla kierujących, przerwy w ruchu będą wynosiły 15-20 minut, po czym ruch będzie wznawiany, aby rozładować powstały zator.  Takich cykli w ciągu każdej z dwóch nocy będzie kilkanaście. Ograniczenia będą dotyczyły zarówno jadących z Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, jak i w przeciwnym kierunku.

Autostrada A1 - objazd. Jak ominąć zamknięty odcinek?

Choć ruch będzie wstrzymywany tylko na kilkanaście minut, to drogowcy przygotowali objazdy dla kierowców.

  • Jadąc od Łodzi - ominąć; zjeżdżając na węźle Tuszyn na DK12/91 i kierować się w stronę Piotrkowa Trybunalskiego, następnie na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjechać na S8 i dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, gdzie powrócimy na autostradę A1.
  • Jadąc od południa: zjeżdżamy z A1 na S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, dojeżdżamy do węzła Piotrków Trybunalski Północ, gdzie skręcamy na drogę krajową nr 12/91 i tą trasą dojeżdżamy do węzła Tuszyn, gdzie można wrócić na autostradę A1 i kontynuować jazdę w kierunku północnym.
Zobacz wideo

Kiedy autostrada A1 ma być gotowa?

Rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA zapewniał niedawno w rozmowie z Wyborczą.pl, że nowe wiadukty mają być gotowe do końca tego roku. Autostrada A1 od Tuszyna do granicy województwa będzie w całości ukończona w 2022 r. Budowę podzielona na cztery części i część z nich zostanie oddana do użytku kierowców wcześniej.

Więcej o: