Limitowane Mazdy z okazji 100-lecia marki. Współczesne modele nawiązują do R360 Coupe

Mazda w tym roku obchodzi swoje setne urodziny. Z okazji okrągłej rocznicy, japoński producent przygotował wersje specjalne swoich obecnych modeli. Mają one nawiązywać do pierwszej osobowej Mazdy w historii - modelu R360 Coupe.

Z okazji 100-lecia swojej działalności, Mazda postanowiła wprowadzić jubileuszową edycję specjalną obecnie produkowanych modeli. Mazda3, Mazda CX-30, Mazda6, Mazda CX-5 i Mazda MX-5 od jesieni 2020 będą dostępne w specjalnej, jubileuszowej wersji Mazda 100th Anniversary. Modele będą stylistyką nawiązywać do pierwszego samochodu osobowego marki, R360 Coupe.

Znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych będzie dwukolorowa, biało-burgundowa kombinacja kolorystyczna. Właśnie w te barwy ubrany był model R360 Coupe w momencie swojej premiery, w 1960 roku.

Mazda 100th Anniversary - limitowane modele z okazji 100 rocznicyMazda 100th Anniversary - limitowane modele z okazji 100 rocznicy Mazda

Mazda R360 Coupe - historia

R360 Coupe była pierwszym osobowym samochodem Mazdy. Sukces zawdzięcza przede wszystkim nowoczesnej (jak na tamte czasy) stylistyce, doskonałym właściwościom jezdnym i przystępnej cenie. Ta ostatnia była kluczowa - dzięki niej wielu kierowców zrozumiało, czym jest wolność związana z posiadaniem własnego auta.

Mazda R360 Coupe była napędzana czterosuwowym silnikiem, co było dość nietypowe jak na samochody tych rozmiarów. Co więcej - miała nawet opcjonalną automatyczną skrzynię biegów.

Mazda 100th Anniversary - 100 lat później

W ramach uczczenia setnej rocznicy marki, klienci będą mogli zamówić współczesne modele nawiązujące do swoich przodków. Dwutonowa kombinacja kolorystyczna łącząca burgund i biel to znak rozpoznawczy. Nie zabrakło też unikalnych detali, takich jak np. charakterystyczne dekielki felg, które wyróżnia logo zaprojektowane z okazji 100-lecia marki.

Zobacz wideo

W jubileuszowej edycji specjalnej znajdziemy:

  • Kolor nadwozia Snowflake White,
  • Wykładzina podłogi w kolorze burgundowym,
  • Dywaniki podłogowe z jubileuszowym logo,
  • Zagłówki foteli z wytłoczonym jubileuszowym logo,
  • Obudowa kluczyka ozdobiona jubileuszowym logo w specjalnym pudełku,
  • Dekielki felg z jubileuszowym logo,
  • Jubileuszowe logo na przednim zderzaku.

Modele edycji specjalnej na początku kwietnia trafiły do sprzedaży w Japonii. Można zamawiać modele 3, 6, CX-30, CX-5 i MX-5. W Polsce w wersjach 100th Anniversary auta te pojawią się jesienią, a ceny poznamy jeszcze przed wakacjami.

Mazda 100th Anniversary - limitowane modele z okazji 100 rocznicyMazda 100th Anniversary - limitowane modele z okazji 100 rocznicy Mazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.