Kierowca audi jechał 219 km/h. Nagrała i złapała go grupa SPEED. Kara? Wcale nie taka wysoka

Prawie 100 km/h za szybko jechał kierowca audi drogą ekspresową S5, którego złapali policjanci grupy SPEED. Kierowca otrzymał najwyższy możliwy mandat.

Policjantów grupy SPEED, którzy patrolowali drogę ekspresową S5 minęło rozpędzone audi. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Byli wyposażeni w wideorejestrator i zmierzyli prędkość – średnia na 100 metrach wynosiła ponad 219 km/h, przy dopuszczalnych 120 km/h. Kierowcę audi oczywiście zatrzymano, a nagranie jego "wyczynu" zostało przez policję opublikowane. Do zdarzenia doszło w sobotę ok. 15 na S5 między Grochowiskami Księżymi a Rogowem.

Zobacz wideo Kierowca audi jechał 219 km/h. Nagrała i złapała go Grupa Speed

Co w Polsce grozi za tak szybką jazdę? Policjanci wymierzyli 36-latkowi najwyższy możliwy mandat. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem to 500 zł i 10 punktów karnych. Wiele wskazuje na to, że już niedługo kara będzie znacznie wyższa. W Polsce toczy się debata o podwyższeniu mandatów. Nieoficjalnie mówiono, że maksymalny mandat za przekroczenie prędkości wzrośnie z 500 zł do nawet 1500 zł. Niektórzy mówią o zamachu na portfele kierowców, ale większość popiera zaostrzenie taryfikatora.

Na pewno wiemy za to, że kierowca audi straciłby prawo jazdy, gdyby na taką szaleńczą jazdę zdecydował się w sierpniu tego roku. Wtedy powinny wejść w życie zmiany w prawie, które sprawią, że za przekroczenie prędkości o 50 km/h policja będzie zabierać prawo jazdy nie tylko w terenie zabudowanym, ale także poza nim. Więcej pisaliśmy o tym w tym miejscu:

Więcej o:
Komentarze (53)
Kierowca audi jechał 219 km/h. Nagrała i złapała go grupa SPEED. Kara? Wcale nie taka wysoka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 12 razy 8

  a może by tak psiarnia z grupy speed zjechała z autostrad i ekspresówek, gdzie nawet taka predkość nie jest tak bardzo niebezpieczna, jak wyprzedzanie na podwójnej ciągłej na drogach krajowych jednojezdniowych. Tam jest najwięcej wypadków, lenie z policji, tam poszli łapać. Ale zaraz, wam nie chodzi o bezpieczeństwo na drogach, a o kasiorę od złpanych.

 • Gość: Lumina

  Oceniono 5 razy 3

  Samochody jeżdżące osiągające prędkość wyższą niż 170 km na godzinę w ogóle nie powinny być produkowane. Mądry szybszego nie potrzebuje, a głupi nie powinien dostać.

 • alben albus

  Oceniono 7 razy 3

  Grupa SPEED uwielbia szybką jazdę i ...uzależnia się z dostępnej "legalnie służbowej" frajdy za cywilnymi szybkimi samochodami tylko sęk z tym iż nie potrafią z tej grupy jeździć ostro na torze wyścigowym de facto mają na bakier z umiejętnościami poza na prostych odcinkach od punktu A do punktu B, stąd wolą autostrady i ekspredówki, a na innych drogach istny horror "szybkich i wściekłych" nawet wśród zdezelowanych busów, taksówkarzy (uberzy jeździli przepisowo i kulturalnie), kierowcy autobusów miejskich iż pasażerom trudno ustać z mocnym trzymaniem, kurierzy parkują gdzie popadnie blokując ruch innym i można mnożyć w nieskończoność de facto grupa SPEED działa po najniższej linii oporu byle by łupić kierowców nie tam gdzie jest najbardziej niebezpiecznie. Na autostradzie nie jest problemem jazdy ile fabryka dała (autobahny w Niemczech) tylko gdzie jest SPEED gdy ktoś jedzie na zderzak czy gdy wracam na prawy pas po wyprzedzanie to ten za mną mnie wyprzedza jeszcze gdy jestem pojazdem w .momencie na dwóch pasach w trakcie manewru powrotu do prawego pasa ( za coś takiego w Niemczech jest drakońska kara łącznie z odebraniem prawa jazdy). W obecnym kształcie SPEED kreuje się do osławionej straży miejskich jako maszynki-kasiorki do wpłacania długu publicznego...

 • Gość: Kierowca

  Oceniono 2 razy 2

  Popieram pogonic nygusow z autostrad

 • Gość: miroman

  Oceniono 4 razy 2

  Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! droga ekspresowa kompletnie pusta ale psy gonią tylko po co!!!!!!!

 • Gość: Pieter

  Oceniono 12 razy 2

  Przekroczenie ponad 50km obojętnie gdzie zabierać prawko.
  Podnieść mandaty i bedzie porzadek.
  W niemczech za siedzenie na zderzaku płacisz miedzy 800a900eur.
  Inaczej u nas porządku nie bedzie.
  Jezdzenie lewym pasem też karać.
  Wiele rzeczy też mi się nien
  podoba i też jestem kierowcą i dużo jeżdzę.
  Na Polskich kierowców nie ma innej rady.
  Mieszkam pdzy drodze gdzie jest 50-nikt tyle nie jedzie a na czerwonym zatrzymuje się co 4ty kierujący.

 • Gość: Acab jp

  Oceniono 1 raz 1

  Lepiej niech się wezmą za oszustów i pedofili.

 • Gość: LUCYFER

  Oceniono 1 raz 1

  Teza obsady NIWIDOMYCH POLICJANTOW jeżdżę po mieście GRUPA SPEED to kolega kolegi czysta spokojna praca to Nie łapie się nie kurzy wpisze OPRAWIA DELIKWENTA A w mieście RADIOWOZY W OPSADZIE NIEWIDOMYCH DUETOW jada jak gdyby nic może kiedyś się POPRAWI PODRO ELO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX