Kia Motors Corporation z nowym prezesem. Czas na "Plan S"

Ho-sung Song, dotychczasowy szef Działu Operacji Globalnych, został nowym prezesem Kia Motors Corporation. Jego głównym zdaniem będzie wdrożenie "Planu C".

Co to jest "Plan S"?

Tak nazwano aktualną średnio- i długodystansową strategię koreańskiej marki. Jednym z głównych założeń jest przejście do produkcji samochodów elektrycznych i autonomicznych zamiast samochodów z silnikiem spalinowym. Do 2025 r. Kia ma oferować aż 11 aut wyłącznie elektrycznych. Plany są ambitne, bo zakładają:

  • 6,6-procentowy udział w rynku samochodów elektrycznych na świecie (z wyłączeniem Chin),
  • oraz zwiększenie udziału samochodów przyjaznych środowisku do 25 proc. w globalnej sprzedaży całej marki.

Nowy prezes Kia Motors Corporation

Ogromne doświadczenie Ho-sung Songa w wielu dziedzinach z branży motoryzacyjnej i wiedza na temat operacji zagranicznych mogą okazać się niezwykle pomocne w realizacji wyzwań, które niesie przyszłość, jak rozwój pojazdów elektrycznych i rozwiązań z dziedziny mobilności

- czytamy w oficjalnym komunikacie Kii. Ho-sung Song pracuje w koncernie od wielu lat. Przed objęciem stanowiska Prezesa, Song – ostatnio szef Działu Operacji Globalnych – odniósł sukces na wielu kierowniczych stanowiskach, jako np. Prezes Kia Motors Europe i szef Grupy Planowania Eksportu Kia Motors Corporation.

Dotychczasowy Prezes – Han-woo Park – ma pełnić rolę doradczą i nadal wspierać przedsiębiorstwo swoim wieloletnim doświadczeniem.

Zobacz wideo KIA Ceed - wzór kompaktowego auta? [TEST]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.