Peugeot 208 wzywany na akcję serwisową. Zawieszenie może się rozkręcić

Akcje serwisowe to coś, co zdarza się sporadycznie. Czasem dotyczą mniej istotnych kwestii, a czasem spraw bardziej istotnych. Miejski Peugeot 208 jest właśnie wzywany do serwisu. Powodem jest element zawieszenia, który może się rozłączyć podczas jazdy.

Producenci z reguły starają się zbytnio nie rozdmuchiwać komunikatu "coś zepsuliśmy, chodźcie - naprawimy". Jednak w trosce o bezpieczeństwo klientów trzeba wadliwe auta wezwać do serwisu i naprawić usterkę. Czasem to błahostka, jednak czasem - jak teraz w przypadku Peugeota - sprawa jest poważniejsza.

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, 395 egzemplarzy Peugeota 208 musi wrócić do serwisu ze względu na poważną usterkę zawieszenia. problem wynika z tego, że podczas składania auta na linii produkcyjnej, nie zastosowano odpowiedniego momentu dokręcenia dolnego mocowania tylnych amortyzatorów. W wyniku wibracji powstających podczas eksploatacji, amortyzator może się wręcz odkręcić. Skutki tej pomyłki mogą być fatalne, bo przy większej prędkości kierowca po prostu utraci kontrolę nad pojazdem.

Prawie 400 Peugeotów do serwisu

Akcja serwisowa dotyczy 395 Peugeotów 208 poruszających się po polskich drogach. Firma zlokalizowała już felerne egzemplarze i będzie wzywać właścicieli do serwisu ASO, celem naprawienia usterki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.