42 km S6 z ważnymi decyzjami. To jedna z ważniejszych dróg na Pomorzu

42-kilometrowy odcinek S6 Bożepole Wielkie - Gdynia uzyskał już wszystkie decyzje zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Z rygorem natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że drogowcy lada chwila rozpoczną budowę.

Na drogę ekspresową S6 czekają wszyscy kierowcy, którzy jeżdżą na północy Polski. GDDKiA poinformowała właśnie, że uzyskała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S6 Bożepole Wielkie – Luzino. To piąta i ostatnia decyzja całego 42-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią.

Jak ważna to inwestycja dla Pomorza widać na poniższej mapie. S6 ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu, znacznie skrócić czas przejazdu, podnieść komfort podróżowania do nadmorskich miejscowości, poprawić lokalne połączenia i zmniejszyć uciążliwość komunikacyjną w miasteczkach i wsiach, przez które teraz jeżdżą kierowcy.

S6S6 bbialecka

S6 odcinek Bożepole Wielkie - Luzino

Odcinek S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem ma długość 10,4 km i jest zlokalizowany w powiecie wejherowskim na terenie gmin Łęczyce i Luzino. Przyszła droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny. W ramach tej inwestycji zostaną także wybudowane węzły Bożepole Wielkie, Strzebielino oraz Luzino. Ponadto powstanie obwód utrzymania drogi ekspresowej Luzino z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Droga ekspresowa S6

Droga ekspresowa S6 jest kluczową inwestycją drogową dla dwóch północnych województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na zachodzie kierowcy już mogą pojechać prawie 170 km S6. Docelowo S6 ma mieć ponad 360 km, biec równolegle do wybrzeża i połączyć dwie największe aglomeracje północy Polski - Szczecin oraz Trójmiasto.

Więcej o:
Komentarze (32)
42 km S6 z ważnymi decyzjami. To jedna z ważniejszych dróg na Pomorzu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 8

  No to 80 lat po odzyskaniu piastowskiego Pomorza będzie można normalnie przejechać z Gdańska do Szczecina... Ups no prawie normalnie... Ciśnie się na usta no ku... nareszcie?!?

 • flat_hu

  Oceniono 23 razy 5

  Zaraz Janusze zaczną pisać, że bez sensu, bo tak naprawdę potrzebna jest obwodnica jakiejś losowej miejscowości z losowej części kraju.

 • alinawaza

  Oceniono 6 razy 4

  Ten odcinek drogi powinien być zbudowany już dawno. To infrastruktura krytyczna kraju. Odciąży też psychiatrie, ludzie nie będą musieli jechać przez Wejcherowo i Rumie to i depresji będzie mniej.

 • Gość: chwaszczynianin

  Oceniono 6 razy 2

  Szkoda, że właścicelie pol na którym buduje się S6 min. z Chwaszczyna nadal nie maja wyceny oraz pieniędzy odebrane im ziemie.

 • miromaz

  Oceniono 5 razy 1

  I bardzo dobrze, w końcu. Tylko szkoda, że tak późno, stracono tyle czasu aby ktoś wpadł na tak banalny pomysł.

 • Gość: Gregor

  Oceniono 9 razy 1

  Januszki nie wiedzą co się dzieje na drodze do Gdańska poczynając już od Leborka najlepsza jest obwodnica jakiegos Grajdolka

 • gonzor

  0

  Warszawka odetchnie, będzie luźniej przez Rumię do Władka i na Hel

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX