Prawie nowy Lexus LFA trafił na polską aukcję. Warto, jeśli macie wolne 2,5 mln zł

Lexus LFA to auto kultowe, ale jednocześnie owiane swego rodzaju tajemnicą. Powstało zaledwie 500 egzemplarzy tego modelu, a tylko 40 trafiło do Europy. Dwa zawitały do Polski, a jeden z nich właśnie jest na sprzedaż.

Lexus LFA to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Japoński supersamochód był produkowany w latach 2010-2012, ale powstało go zaledwie 500 sztuk. Do Polski trafiły dwa, w tym ten, który właśnie jest na sprzedaż. Jako źródło napędu w Lexusie LFA służy benzynowy silnik V10 o pojemności 4,8 litra. Dziesięć cylindrów generuje moc 560 KM.

"Polski" Lexus LFA właśnie został wystawiony na portalu aukcyjnym. Można go obejrzeć u krakowskiego dealera marki Lexus. Bordowy egzemplarz egzemplarz z końca produkcji. W ogłoszeniu czytamy, ze proces konfiguracji, produkcji i dostawy tego auta do Polski trwał prawie rok. Dodatkowo menadżerowie marki potwierdzili, że na świecie nie ma drugiej takiej konfiguracji kolorystycznej.

Lexus LFA wystawiony na sprzedaż w PolsceLexus LFA wystawiony na sprzedaż w Polsce Otomoto.pl

Ile kosztuje Lexus LFA?

Tego typu samochodów nikt nadmiernie nie eksploatuje. To raczej modele kolekcjonerskie, które znaczną część swojego życia spędzają w klimatyzowanych i ogrzewanych garażach. Ten konkretny egzemplarz ma przebieg zaledwie 6 tys. km i został wystawiony na aukcji za 2,5 miliona złotych. Japońska legenda będzie jednak tylko zyskiwać na wartości, więc to całkiem opłacalna czterokołowa inwestycja. Zwłaszcza, że na świecie nie brakuje egzemplarzy, których ceny przekraczają 3 mln zł.

Lexus LFA w LFA Centre of ExcellenceLexus LFA w LFA Centre of Excellence fot. Lexus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.