Ceny paliw na stacjach ciągle spadają. Czy przekroczą granicę 4 zł za litr?

Na stacjach paliw utrzymuje się trend do obniżania cen benzyny i oleju napęowego. Bez problemu można już kupić benzynę Pb95 taniej niż 4,50 zł/l oraz olej napędowy (ON) za mniej niż 4,80 zł/l. Jednak ceny spadają wolniej niż przypuszczano.

Atrakcyjne ceny na stacjach benzynowych są wynikiem światowych trendów i spadającego popytu. Jednak większość analityków twierdzi, że nie osiągną poziomu 4 zł za litr w przypadku benzyny bezołowiowej 95, a tym bardziej oleju napędowego. W ostatnich tygodniach detaliczna sprzedaż paliw w Polsce obniżyła się o połowę i utrzymuje na takim poziomie, więc żeby to zrekompensować stacje podnoszą marże.

Zobacz wideo

Stacje przy supermarketach już oferują benzynę i olej napędowy poniżej 4 zł/l

Przez ostatnie dziesięć dni ceny benzyny spadły się o kolejne 20 gr/l. Olej napędowy staniał podobnie, ale jego cena wyjściowa była i ciągle jest wyższa. W tej chwili bez kłopotu można nabyć benzynę Pb95 za mniej niż 4,50 zł/l i olej napędowy poniżej 4,80 zł na stacjach dużych sieci.

Dyskont Paliwowy w ZgorzelcuDyskont Paliwowy w Zgorzelcu fot. Materiały prasowe Citronex

Stacje paliw zlokalizowane przy supermarketach już obniżyły ceny benzyny poniżej 4 zł za litr, ale to efekt dumpingu i w tej chwili takie ceny są na granicy lub poniżej progu opłacalności. Taki manewr ma na celu zachęcenie klientów do odwiedzin sklepu i połączeniu tankowania samochodu z zakupami spożywczymi.

Prognozy portalu e-petrol dalej są optymistyczne i przewidują obniżenie cen do końca marca 2020 o co najmniej kolejne 20 gr/l.

Więcej o:
Komentarze (48)
Ceny paliw na polskich stacjach spadają, ale wolniej niż przewidywano
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Janek

  Oceniono 16 razy 16

  "Jednak większość analityków twierdzi, że nie osiągną poziomu 4 zł za litr w przypadku benzyny bezołowiowej 95, a tym bardziej oleju napędowego."

  Radziłbym takich "analityków" wywalić na zbity pysk :)

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 15 razy 13

  "Stacje paliw zlokalizowane przy supermarketach już obniżyły ceny benzyny poniżej 4 zł za litr, ale to efekt dumpingu i w tej chwili takie ceny są na granicy lub poniżej progu opłacalności. Taki manewr ma na celu zachęcenie klientów do odwiedzin sklepu i połączeniu tankowania samochodu z zakupami spożywczymi." - oj, coś nie trafione. Teraz każdy chce, aby każdy siedział w domu. Ceny paliw przy supermarketach nie są dumpingowe, lecz bliższe "prawdy".

  Auchan w Legnicy, dziś - 3,99 zł za 1l ropy.

 • Gość: Auromaniak

  Oceniono 12 razy 10

  Paliwo już jest poniżej 4 zł... Jedyny plus tej zarazy...

 • traszka777

  Oceniono 14 razy 8

  Continental musiał parę groszy rzucić dla gazeta.pl, bo na głównej stronie są 3 identyczne artykuliki, choć oczywiście każdy pod innym tytułem i z innym zdjęciem. O Skodzie nie wspomnę, bo zawsze jest jednocześnie 5-6 artykułów o tym wozidle.

 • Gość: mrskk

  Oceniono 13 razy 7

  należy dodać gwiazdkę.. *nie na Orlenie

 • asyndrome

  Oceniono 5 razy 5

  i to są właśnie analitycy, i spekulanci giełdowi o dupe rozbić

 • bak_on

  Oceniono 7 razy 5

  Rok temu, przy cenie baryłki ropy naftowej 70$, litr Pb95 kosztował 4,75-4,86 złotych, litr ON natomiast 4,99-5,11. Obecnie przy cenie baryłki 28$ każdy sam widzi. Można wyciągnąć wniosek, że spadek ceny ropy naftowej przekłada się dosyć słabo w Polsce na spadek cen paliw na stacjach benzynowych.

 • radgalez

  Oceniono 7 razy 5

  www.chicagogasprices.com/Costco_Gas_Stations/Merrillville/46808/index.aspx
  $1.29 za galon (3.78 litra). 4.29 zl za dolara. wychodzi jakies 1 zl 46 groszy za litr.
  Tylko co z tego jak nigdzie nie mozna pojechac...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX