Skoda Scala Spider. Kolejny szalony projekt studentów. Tak, to auto powstanie

Studenci Akademii Skody lubią zaskoczyć ciekawym projektem. W tym roku szykują Skodę Skalę w wersji... Spider.

Szalone projekty z serii Skoda Student Concept Car to oczywiście zabawa i pole do popisu dla studentów Akademii. - W 2014 r. narodziła się tam nowa tradycja, zgodnie z którą najbardziej aktywna, najzdolniejsza i najmocniej zmotywowana młodzież, wspólnie konstruuje wyjątkowy egzemplarz samochodu, jakiego do tej pory nie nie widział świat. Zawsze jest to auto jedyne w swoim rodzaju - pisał Łukasz Kifer w swojej relacji z jazd Skodą Mountiaq. Pickupem na bazie Kodiaqa:

Skoda MountiaqSkoda Mountiaq fot. Skoda

Tak, te auta naprawdę powstają. I naprawdę jeżdżą. Jaki samochód studenci z Akademii Skody szykują na rok 2020? Chcą pokazać, jak wyglądałaby Scala w wydaniu Spider. Na razie zaprezentowano pierwsze szkice projektu. Możemy zobaczyć charakterystyczny tył auta oraz zajrzeć do wnętrza. Szczegóły napędu jeszcze pozostają tajemnicą.

Samochód wraz z oficjalną nazwą zostanie zaprezentowany w czerwcu 2020 roku. Co ważne, studenci Akademii nie tylko projektują pojazd, ale również samodzielnie go budują. Nad Spiderem od kilku miesięcy pracuje 20 osób. Podczas pracy są wspierani przez pracowników z działów: rozwoju technicznego, designu i produkcji w siedzibie marki w Mladá Boleslav. 

Wszyscy uczniowie od początku wykazywali się dużym entuzjazmem i determinacją w dążeniu do celu. Ich szkice i cała koncepcja są imponujące i cieszą się moim uznaniem

– mówi Jiri Hadascok, koordynator ds. designu zewnętrznego marki Skoda. Skoda Scala Spider to już siódmy projekt. Premiera konceptu zbliża się wielkimi krokami.

Skoda Scala SpiderSkoda Scala Spider fot. Skoda

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.