Skoda Scala Spider. Kolejny szalony projekt studentów. Tak, to auto powstanie

Studenci Akademii Skody lubią zaskoczyć ciekawym projektem. W tym roku szykują Skodę Skalę w wersji... Spider.

Szalone projekty z serii Skoda Student Concept Car to oczywiście zabawa i pole do popisu dla studentów Akademii. - W 2014 r. narodziła się tam nowa tradycja, zgodnie z którą najbardziej aktywna, najzdolniejsza i najmocniej zmotywowana młodzież, wspólnie konstruuje wyjątkowy egzemplarz samochodu, jakiego do tej pory nie nie widział świat. Zawsze jest to auto jedyne w swoim rodzaju - pisał Łukasz Kifer w swojej relacji z jazd Skodą Mountiaq. Pickupem na bazie Kodiaqa:

Skoda MountiaqSkoda Mountiaq fot. Skoda

Tak, te auta naprawdę powstają. I naprawdę jeżdżą. Jaki samochód studenci z Akademii Skody szykują na rok 2020? Chcą pokazać, jak wyglądałaby Scala w wydaniu Spider. Na razie zaprezentowano pierwsze szkice projektu. Możemy zobaczyć charakterystyczny tył auta oraz zajrzeć do wnętrza. Szczegóły napędu jeszcze pozostają tajemnicą.

Samochód wraz z oficjalną nazwą zostanie zaprezentowany w czerwcu 2020 roku. Co ważne, studenci Akademii nie tylko projektują pojazd, ale również samodzielnie go budują. Nad Spiderem od kilku miesięcy pracuje 20 osób. Podczas pracy są wspierani przez pracowników z działów: rozwoju technicznego, designu i produkcji w siedzibie marki w Mladá Boleslav. 

Wszyscy uczniowie od początku wykazywali się dużym entuzjazmem i determinacją w dążeniu do celu. Ich szkice i cała koncepcja są imponujące i cieszą się moim uznaniem

– mówi Jiri Hadascok, koordynator ds. designu zewnętrznego marki Skoda. Skoda Scala Spider to już siódmy projekt. Premiera konceptu zbliża się wielkimi krokami.

Skoda Scala SpiderSkoda Scala Spider fot. Skoda

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (31)
Skoda Scala Spider. Kolejny szalony projekt studentów. Tak, to auto powstanie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • js08836

  Oceniono 18 razy 8

  A my będziemy mieć za 5 lat elektryczne dziwadła, he . Czesi bendom nam zazdrościć. Bendom przyjeżdżać i kupować u nas he.

 • rozaliaroyale

  Oceniono 17 razy 7

  lepiej niech już to piwo robią ...

 • carolina_reaper

  Oceniono 10 razy 6

  Te felgi...cos obrzydliwego

 • le_szek

  Oceniono 10 razy 6

  3 cylindry, 0,8 l pojemności?

 • mcguirre

  Oceniono 4 razy 4

  Fajnie, że mają Skodę i akademię, która pozwala realizować się młodym ludziom. My nie mamy nic. Sam koncept nic szczególnego. Kombinacja wielu pomysłów już istniejących na rynku.

 • freewma

  Oceniono 3 razy 3

  Mam pomysł na nazwę tego czegoś: Skoda SCOVID.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 2

  Toto bedzie jechać na pront jak polskie Morawieckiego?

 • fafik.laciaty

  Oceniono 2 razy 2

  Sam samochód... Taki sobie. Ale jakby dali napęd na tył, albo 4x4 i silnik 2.0 TSI... To bym brał :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX