Wytatuowany Lexus? Brzmi dziwnie, ale to prawda - karoserię UX'a dosłownie wytatuowano

Samochody to nie tylko środki komunikacji. Dla niektórych to wręcz dzieła sztuki. Z takiego założenia wyszła londyńska tatuażystka, Claudia De Sabe, gdy postanowiła wytatuować... samochód.

Lexus postanowił zaprosić do nietypowej współpracy słynną tatuażystkę. Claudia De Sabe to współzałożycielka studia tatuażu Red Point w Islington w Londynie. Tym razem pracowała jednak nie na ludzkiej skórze, a na karoserii samochodu. Zamiast igieł do tatuowania wykorzystała wiertła Dremel, którymi pozbyła się lakieru z nadwozia. Tym samym stworzyła niesamowity projekt z karpiem koi na całej długości auta. Koi to motyw znany z tradycyjnej japońskiej sztuki, reprezentujący takie cechy jak szczęście i wytrwałość. A japońska kultura nie jest Claudii obca, ponieważ jej mąż Yutaro, pochodzi właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wytatuowany Lexus UX - tatuaż na karoserii autaWytatuowany Lexus UX - tatuaż na karoserii auta Lexus

Tatuaż na lakierze

Bu pokryć Lexusa UX wyjątkową dekoracją, brytyjska tatuażystka użyła wierteł Dremel, by przewiercić lakier na karoserii auta i odsłonić metal. W ten sposób stworzyła skomplikowany wzór. Następnie ręcznie nałożyła pięć litrów lakieru samochodowego. Ostatnim akcentem było użycie płatków złotej folii, które podkreśliły detale i nadały projektowi mocniejszy efekt 3D. Zanim samochód wyjechał na drogi, pokryto go jeszcze powłoką lakieru ochronnego.

Zobacz wideo

Od wstępnych szkiców do gotowego auta minęło sześć miesięcy. Tatuowanie samochodu wymagało codziennej, wytrwałej pracy. Wibracje wiertła oraz praca z przedmiotem, którego – w przeciwieństwie do człowieka – nie można ustawić w wygodnej pozycji dla tatuażysty, sprawiły, że był to szczególnie trudny projekt.

Gdy tatuujesz człowieka, musisz wziąć pod uwagę, że pod skórą są mięśnie i tkanki. W samochodzie na pracę wpływały przede wszystkim załamania karoserii. Najlepszą rzeczą w tatuowaniu Lexusa UX i powodem, dla którego ten samochód był idealny do tego projektu, jest jego opływowy kształt. Wszystko, od linii z boku nadwozia do kształtu okien, jest tak dynamiczne i piękne. UX idealnie pasował do projektu i samej koncepcji

– powiedziała artystka.

Projekt jest hołdem dla kunsztu mistrzów rzemiosła Takumi, którzy uczestniczą w projektowaniu każdego modelu Lexusa. Wytatuowany UX nie został wyceniony, ale szacuje się, że wykonanie podobnego projektu kosztowałoby ponad 120 tys. funtów.

Wytatuowany Lexus UX - tatuaż na karoserii autaWytatuowany Lexus UX - tatuaż na karoserii auta Lexus

Więcej o:
Copyright © Agora SA