W końcu jest! Przetarg na kluczowy odcinek S7 rozstrzygnięty [MAPA]

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 z Płońska do Czosnowa. Chodzi o inwestycję od węzła Modlin do węzła Czosnów. Wiemy też, co się dzieje na odcinkach Siedlin-Załuski, Załuski-Modlin.

Jak czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA):

"Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (na nitce obiektu w kierunku Gdańska) i ścieżkę rowerową (na nitce obiektu w kierunku Warszawy). Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego."

Więcej aktualnych informacji na temat budowy dróg w Polsce znajdziesz tutaj

Najkorzystniejsza oferta Budimexu

Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Budimex, która oszacowała, że jest w stanie zrealizować pace za ok. 598,8 mln zł. Termin na składanie odwołań mija 30 marca. Jeżeli żadne nie wpłyną, umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana niezwłocznie po tym terminie i po wcześniejszej kontorli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Co z odcinkami Siedlin-Załuski (12,9 km) oraz Załuski-Modlin (12 km)?

Oferty przetargowe na realizację innych odcinków zlokalizowanych między Płońskiem i Czosnowem: Siedlin-Załuski i Załuski Modlin zostały otwarte 21 listopada 2019 r. GDDKiA poinformowała, że zaistniałe przy okazji tego przetargu odwołania zostały rozstrzygnięte na korzyść inwestora i obecnie są przeprowadzane czynności zmierzające do wyboru najkorzystniejszej oferty.

Zobacz wideo Jak jeździ najnowszy VW Golf z silnikiem 1.5 sTSI?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.