Czy da się kupić samochód "zdalnie"? Da się. Nawet przywiozą ci go pod dom

W dzisiejszych czasach zakup, bądź rozpoczęcie użytkowania samochodu (na zasadach wynajmu) jest bardzo proste. Tak proste, że w zasadzie nie trzeba wychodzić z domu. Wszystko można załatwić przez internet, a wybrane auto zostanie dostarczone pod wskazany adres.

Carsmile to firma oferująca długoterminowy wynajem samochodów. Całą procedurę prowadzimy drogą internetową, a po finalizacji transakcji auto przyjeżdża do naszego domu. Do tej pory usługa ta była dodatkowo płatna, jednak w ostatnim czasie firma zdecydowała się znieść opłatę za dostarczenie samochodu.

Zobacz wideo Sprawdziliśmy, jak jeździ VW Golf VIII z silnikiem 1.5 eTSI
Znosimy opłatę za dostawę auta pod dom. Wprowadzamy ponadto specjalną procedurę wydawania samochodów contactless, analogiczną do procedur wdrożonych przez kurierów. Wszystkie czynności związane już nie tylko z wyborem, ale też z odbiorem auta, można teraz załatwić bez wizyty w salonie i z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa

– mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile, największej platformy do długoterminowego wynajmu i leasingu samochodów online.

Ford Kuga CarsmileFord Kuga Carsmile Carsmile

Transport publiczny, czy własne auto?

W obecnej sytuacji coraz więcej osób rozważa zakup prywatnego samochodu. Wiele osób, zwłaszcza przedsiębiorców, znalazło się w nagłej potrzebie posiadania samochodu (np. właściciele aptek, weterynarze czy firmy gastronomiczne). Rynek motoryzacyjny w Polsce przechodzi więc przyspieszoną lekcję sprzedaży samochodów online.

Obserwujemy obecnie dwa zjawiska: strach przed korzystaniem z transportu publicznego i niechęć do wychodzenia z domu. Auto jest w tej chwili najbezpieczniejszym środkiem transportu, ale wizyta w salonie samochodowym postrzegana jest jako bardzo ryzykowna. Tymczasem jest wiele osób, które znalazły się w nagłej potrzebie posiadania samochodu, ponieważ nie mają możliwości wykonywania pracy zdalnie

– stwierdza Michał Knitter, wiceprezes Carsmile. Jako przykład podaje właścicieli gabinetów weterynaryjnych, aptek czy firm gastronomicznych, które uruchomiły dostawy żywności do domu. Od niedzieli Carsmile obserwuje wzmożoną aktywność użytkowników na swojej platformie, a tego typu działalności dominują w składanych wnioskach.

Opel Corsa CarsmileOpel Corsa Carsmile Carsmile

Darmowa dostawa pod dom do 22 marca

Na platformie dostępne są rożne modele samochodów. Zarówno najtańsze auta miejskie, jak i te większe i bardziej prestiżowe. Są to wyłącznie samochody nowe. Proces wyboru auta, złożenia wniosku i podpisania umowy przebiega w całości on line. Nowością jest natomiast darmowa usługa dostawy samochodu pod dom.

Wprowadzamy ją na terenie całej Polski do 29 marca tygodnia. Dalsze decyzje będą uzależnione od rozwoju sytuacji i naszych zdolności operacyjnych, na przykład możliwości rejestracji pojazdów przy obecnych ograniczeniach w pracy urzędów

– mówi Łukasz Domański.

Bezdotykowy odbiór auta

Nowością w Carsmile jest też bezpieczna procedura odbioru samochodu – tzw. contactless. Polega ona na ograniczeniu do minimum kontaktu pomiędzy użytkownikiem, a osobą dostarczającą samochód pod wskazany adres. Elementem procedury jest też dezynfekcja pojazdu przed wydaniem.

Carsmile online leasingCarsmile online leasing Carsmile online leasing

Więcej o:
Komentarze (12)
Czy da się kupić samochód "zdalnie"? Da się. Nawet przywiozą ci go pod dom
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tomek

  Oceniono 6 razy 4

  Kiedyś to takie pseudoartykuły oznaczaliście przynajmniej jako materiał promocyjny partnera.
  Czemu taki gniot udaje zwykły artykuł? Bo obecne te zwykłe można poznać po dacie komentarzy sprzed np 4 lat, wrzucane starocie po 100x. Dno.

 • Gość: Pandemia

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno już jest taka firma co sprzedaje samochody ale później okazuje się, że tylko je wynajmuje, bo właścicielem jest firma, a nie nabywca który wyłożył swoje pieniądze na zakup samochodu. Interes życia.

 • Gość: Jacek

  Oceniono 1 raz 1

  A to w sumie żadna nowość, bo w Master1 możliwość zamówienia auta pod dom i sfinalizowanie całej transakcji online jest możliwe od blisko 3 lat.

 • Gość: str100

  0

  Angielskie Cazoo sprzedaje online uzywane auta, dostarcza pod dom, daje gwarancje, oraz mozna oddac auto w ciagu 7 dni jak cos nie pasuje. Czyli sprzedaja uzywane auta- ale z pakietem zazwyczaj dostepnym tylko nowym samochodom.

 • wqcyzx

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba być degeneratem, żeby auto za 100.000 kupować bez zobaczenia go w realu.

 • Gość: Gość

  0

  Motocykle Junak też tak można kupić. Info na stronie Junaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX