Rząd będzie dalej jeździł starymi samochodami. Przetarg na 280 limuzyn został odwołany

Zaledwie po dwóch dniach od ogłoszenia przetargu na nowe reprezentacyjne samochody, rząd z niego zrezygnował. Administracja państwowa będzie nadal korzystać z dotychczasowych aut.

Przetarg ogłoszony przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej 14.03.2020 r. miał dotyczyć aż 280 samochodów. Większość z nich, bo 210 miała zostać zakupiona. Pozostałe 70 - wypożyczone. Wśród tych pierwszych miało się też znaleźć 26 samochodów elektrycznych. Według informacji Wirtualnej Polski decyzję o rezygnacji z przetargu ze względu na specjalne okoliczności miał podjąć osobiście premier.

Samochody miały być komfortowo wyposażone

Część z limuzyn miała mieć specjalne luksusowe dodatki: skórzaną tapicerkę, przyciemniane szyby i podgrzewane fotele, systemy nawigacji satelitarnej i czujniki parkowania. Samochody miały trafić do ministerstw oraz m.in. Komisji Nadzoru Finansowego.

Gdyby inwestycja doszła do skutku liczba samochodów dostępnych dla KPRM zwiększyłaby się dwukrotnie, nawet zakładając, że wiązałaby się z całkowitą wymianą parku samochodowego. Tymczasem pracownicy administracji wciąż będą jeździć starymi samochodami, a pieniądze zaoszczędzone na tym oraz innych odwołanych przetargach stworzą rezerwę, która może być wykorzystana do walki z epidemią.

Ciekawe jaka firma wygrałaby przetarg, gdyby ten doszedł do skutku. Interesujące jest zwłaszcza, kto mógłby dostarczyć 26 elektrycznych reprezentacyjnych samochodów.

Więcej o:
Komentarze (40)
Rząd odwołał przetarg na 280 limuzyn
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kiesier

  Oceniono 27 razy 23

  A BMW Szydłowej za 2.500.000zł wciąż stoi na kołkach jako "dowód w sprawie".

 • Gość: Cursky

  Oceniono 26 razy 20

  Przy niezgłoszonym zegarku Nowaka i ośmiorniczkach za 20 zl to jest mały pikuś.

 • Gość: omg

  Oceniono 20 razy 20

  żyjemy w kraju w którym czujniki parkowania czy przyciemniane szyby są zaliczane do "luksusowych dodatków"..... a tak w ogóle to niech się wezmą za kryzys, za przedsiębiorców, za zagrożone miejsca pracy itd. a nie wywalają kasę. dobrze że to anulowali.

 • Gość: Tralalalala

  Oceniono 24 razy 20

  Jakie stare - przecież bez przerwy kupują nowe bo co chwila co są rozwalane..... tam starych dwulatkow nie ma - tam są samochody z tamtego roku...... o jakich starych media piszą????? Hę...????

 • skromne-zero

  Oceniono 22 razy 18

  Bo im się limuzyny należą??? Kopa w d.u.p.ę i do kopania rowów. To sejmowe bydełko już zapomniało, jak było normalnymi ludźmi i zapomnieli co to jest honor i skromność. Takich śmieci ja do Sejmu nie wybierałam.

 • pat1952

  Oceniono 17 razy 15

  Rząd ma rządzić, a nie d... wozić. Hrabiowie.

 • Gość: Choćby na wstecznym

  Oceniono 12 razy 10

  Im się one należały!!! A tak serio, stare? Rząd poprzedniej kadencji zaczął od zakupu limuzyn - po i tym jak nawalał w "Bizancjum" w PO :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX