Petycja w sprawie czasowego zmniejszenia limitów prędkości w Niemczech. Chodzi o liczbę łóżek w szpitalach

Piotr Kozłowski
- Apelujemy o nowe limity prędkości na wszystkich drogach w Niemczech. Chcemy ograniczyć liczbę rannych w wypadkach, tak by w szpitalach było więcej wolnych miejsc - piszą pomysłodawcy petycji.
W Niemczech każdego roku około 60 tys. osób zostaje rannych w wypadkach drogowych. Każda z tych osób wymaga opieki medycznej. Niektóre z nich trafiają do szpitali, ale nie na oddział zakaźny, a mogą być zarażone. Przez to na innych oddziałach mogą pojawić się groźne zarazki. Ponadto każda z tych osób zajmuje szpitalne łóżka, których w czasach panującej pandemii zaczyna brakować. Z tego powodu apelujemy o czasowe zmniejszenie limitów prędkości na niemieckich drogach, tak by ofiar wypadków było mniej

- czytamy w uzasadnieniu petycji.

Petycję znalazł w internecie autor tekstów na Moto.pl Artur Włodarski.

Petycja o zmniejszenie limitów prędkości w Niemczech

Organizatorzy akcji chcą czasowego wprowadzenia jednolitych limitów prędkości na wszystkich drogach w Niemczech:

  • 100 km/h na autostradach,
  • 70 km/h poza obszarem zabudowanym,
  • 30 km/h w obszarze zabudowanym.

Nie ukrywają jednocześnie, że jest to dobry moment, by sprawdzić, jak nowe limity przełożyłyby się na statystyki wypadków.

Debata na temat zmniejszenia limitów prędkości na drogach jest obciążona dużym zastrzykiem emocjonalnym. W czasach epidemii złe emocje powinny zejść na drugi plan. Powinniśmy wprowadzić nowe limity, by w szpitalach nie zabrakło miejsc dla najbardziej potrzebujących

- piszą organizatorzy.

Od rozpoczęcia zbierania podpisów pod petycją minęły dwa dni. Na razie podpisało ją ponad 500 osób. Z każdą godziną jest ich coraz więcej. Organizatorzy dają sobie osiem tygodni na zebranie 50 tys. podpisów.

Co sądzicie o tym pomyśle? Zachęcamy do komentowania.