Za którym razem zdałaś/eś prawo jazdy? WIDEO moto sonda

Egzamin na prawo jazdy to duże wydarzenie w życiu każdego przyszłego kierowcy. Nie wszyscy zdają jednak za pierwszym razem. Ile razy średnio podchodzimy do egzaminu?

Statystyki pokazują, że niewielu kierowców zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. I wbrew stereotypom płeć nie ma tu większego znaczenia.

Większość spotkanych przeze mnie kierowców zdało za drugim razem, ale trafiały się też wyjątki. Zarówno orły, które zdały za pierwszym podejściem, jak i osoby u których potrwało to nieco dłużej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (21)
Za którym razem zdałaś/eś prawo jazdy? WIDEO moto sonda
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jurand48

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwszy raz zdawałem w 1970 za pierwszym podejściem ...z gotowymi odpowiedziami w kieszeni na ustnym....i 1 podejście u znajomego Gliniarza na jeździe .Od tego czasu do 2015 roku przejechałem około 1,5 mln km i nie miałem żadnej kolizji czy stłuczki . W 2015 fotoradary napstrykały mi 30 punktów i musiałem zdawać ponowny egzamin zdawałem 4 razy teorię za każdym razem na 100% ale oblewali mnie egzaminatorzy na jeździe w końcu za 4 -tym razem powiedziałem do gościa przejechałem 1,5 mln kilometrów żyję , siedzę obok pana nigdy nie miałem żadnej kolizji wiec jak pan myśli ,umiem jeździć czy nie ? Pomyślał i powiedział ...to jest argument i zaliczył mi egzamin !!!!!

 • Gość: Anni

  Oceniono 1 raz 1

  Zdałam za 1 razem, 2 mandaty na 28 lat jazdy Kierowca to potencjalny zabójca- taka dewize mam w pamięci , z rozumem na drodze

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie się udało zdać za pierwszym razem, tyle że w 1960 roku, byłem młodszy i bystrzejszy.
  Koszt w przeliczeniu ok pół dzisiejszego grosza, jazdę zdawałem na samochód i motor.

 • Gość: gosc

  Oceniono 7 razy 1

  ja zdałem dopiero za 14578 razem ---zaznaczam że pozytywnie a zaczynałem na warszawie 203 a skonczyłem na lexusie.

 • Gość: edi

  0

  zdawałem 10 lat temu :) od 3 lat używam Yanosika do jazdy.

 • Gość: gość

  0

  Statystyki zdających za pierwszym razem zawyżają kierowcy z odebranym prawkiem.

 • pab13

  0

  Włosi się śmieją, że w Polsce uczy się cyrkowej jazdy. I to najlepsze porównanie.
  Co zmiana, to wyłącznie na gorsze, by jak najwięcej zarobić.
  Zdawałam 5 lat temu i byłam ostro wkurzona. Teorii trzeba się było uczyć bezpośrednio z durnych testów, a nie z kodeksu, to zdałabym za pierwszym razem.
  Teorię zaliczyłam za drugim razem, praktykę również. Shity renault clio poustawiali tak, że równo każdemu zdychały na placu, co dało się usłyszeć i wyczuć, co też ostro i głośno skomentowałam.
  Następnym razem przyjechałam na plac już z własną skodą kombi i usłyszałam od durnego egzaminatora, że widać lubię sobie utrudniać życie. Trafiłam na wyjątkowego starszego skurczybyka, który oblewał zdecydowaną większość. Oczywiście, absolutnie nie miałam żadnych problemów, pomimo wielkości auta, na którym wcześniej jeździłam tylko 2 godziny. Plac poszedł jak z palca, praktyka w centrum Poznania również.
  Jeszcze, pamiętam, z durniem dyskutowałam podczas jazdy na mieście.

 • je2bny

  0

  Zdawałem, jako ekstern - pisemny [-] -3, jazda 6 minut.

  Tylko, że już wcześniej 5 lat jeździłem na tzw. bilet tramwajowy nawet do Żywca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX