PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Trafi na stacje w przyszłym tygodniu

Do końca marca Orlen wyprodukuje 2,5 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk. Pięciolitrowe baniaki w przyszłym tygodniu trafią na stacje benzynowe.

Ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. Pierwsza partia produktu zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. W przyszłym tygodniu dostawy będą realizowane na stacje Orlenu.

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu

– komentuje Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Zobacz wideo Czy da się przesadzić z myciem rąk?

Płyn do dezynfekcji rąk na stacjach Orlen

Płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy, jego produkcja opiera się na alkoholu etylowym. Nowy produkt jest już dopuszczony do obrotu decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zakład Produkcyjny ORLEN OIL w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk.

Więcej o:
Komentarze (83)
PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Trafi na stacje w przyszłym tygodniu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ksks3

  Oceniono 21 razy 13

  A kto zacznie produkować papier toaletowy, którego w Warszawie nie uświadczysz w sklepach ?

 • Gość: sekciarstwo

  Oceniono 17 razy 7

  panstwo tradycyjnego "pospolitego ruszenia", teraz czekamy na nowy rodzaj swieconej wody z dodatkiem relikwi jakiegos snietego z walwelu i etanolu, produkcja sie zajmie caritas albo ordo luris, a kase zgarnie muchomor sromotnikowy z torunia

 • ghs blar

  Oceniono 5 razy 5

  I co Mireczki? Zatkao kakao? Po dwadzieścia dwa polskie nowe złote miało być. Pięć lytrów czystego 95 procentowego spirytu. Pisali. Na każdej stacji bez wyjątku dla każdego bez dowodu. Mokry sen alkoholika. Zejdźcie na ziemię. A ON w hurcie Orlenu nadal 10 procent droższy od bezołowiowej.

 • antymoher64

  Oceniono 5 razy 5

  Tak ze dwa miechy za późno.

 • antoszek22

  Oceniono 9 razy 5

  To info padło z ust Dworczyka po pytaniu o maseczki i rękawiczki .

  Rozumiem ze to cos w rodzaju papy izolacyjnej w płynie .
  A gdzie się pojawi srodek do jej zeskrobywania ?
  w sprywatyzowanym Lotosie ?

 • Jakub Święcikowski

  Oceniono 6 razy 4

  A w jakim trybie odbyła się rejestracja produktu przez Urpl. Wg ustawy i dyrektyw unijnych, produkt do dezynfekcji rąk musi być zarejestrowany jako wyrób medyczny. Sprawdzenie tego wyrobu przez jednostkę notyfikowaną trwa około pół roku. Do tego badania, które trzeba mieć przed oceną jednostki notyfikowanej, w tym przypadku to norma 14476, też trwają około miesiąca. Razem siedem miesięcy. To kretyńskie Państwo, zamiast pomóc zwiększyć produkcję prywatnym zakładom, robi im nieuczciwą konkurencję za publiczne pieniądze. To jest skandal

 • lustrator1

  Oceniono 6 razy 4

  mysle ze jednoczesnie wybuduja stacje orlenu na wszystkich wsiach i zadupiach zeby ten cudowny plyn dotarł wszedzie.

 • Gość: policzna

  Oceniono 10 razy 4

  I w jaki sposób ten płyn do dezynfekcji dystrybuowany w 5l pojemnikach do spryskiwaczy ma być używany? Do miski go mają ludzie nalewać? Ani słowa o jakichś dozownikach.
  Rozumiem, że pracujemy nad tym, by finanse Orlenu nie ucierpiały, ale ten rząd to dyrekcja cyrku w budowie.
  Gdzie maseczki? Gdzie rękawiczki?
  Dlaczego Polska nie wzięła udziału w postępowaniu krajów UE na zakup tych środków?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX