Zmiany na autostradzie A2. Bramki same wydają bilety, kierowcy nie muszą naciskać przycisku

W obliczu obecnej kwarantanny i wzmożonej dbałości o higienę, zmiany i środki ostrożności pojawiły się też na autostradach. Kierowcy nie muszą dotykać już przycisku, aby pobrać bilet na przejazd.

Na bramkach autostrady A2 pojawiło się spore udogodnienie dla kierowców. Podjeżdżając do bramek nie ma już konieczności naciskania przycisku w celu pobrania biletu za przejazd. Wystarczy zatrzymać się przed szlabanem, a automat sam wyda kierowcy bilecik.

Przeczytaj także: Kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami. Karta kierowcy, karta pasażera - co to jest?

Dbałość o higienę

Takie rozwiązanie ma do minimum ograniczyć dotykanie różnych elementów przez wiele osób. W ciągu jednego dnia przez autostradowe bramki przejeżdżają dziesiątki tysięcy samochodów. Zatem utrzymanie przycisku w sterylnej czystości jest dosłownie niemożliwe. Udogodnienie pojawiło się na bramkach autostrady A2 od Świecka do Konina.

Zarząd Autostrady Wielkopolskiej zachęca też kierowców do zbliżeniowego płacenia za przejazdy.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zmiany na autostradzie A2. Bramki same wydają bilety, kierowcy nie muszą naciskać przycisku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Late

  Oceniono 2 razy 2

  No i nareszcie! We Włoszech tak jest od bardzo dawna, ale nie po to, by dla higieny nie dotykać przycisku, ale po to, żeby skrócić czas pobierania biletu. Podjeżdżasz i bierzesz bez przyciskania bilet wydrukowany chwilę wcześniej, co daje co najmniej 5 sekund zysku na samochodzie.
  U nas też powinno tak zostać na stałe.

 • longinusss

  Oceniono 1 raz 1

  a co zrobiono z tymi babami siedzącymi tam do emerytury i znajomkami zarządu autostrad? Wystarczy zamontować radarowe mierniki prędkości na każdym pasie ,ustawić w programie minimalną prędkość i kasa płacona jak za mandaty spływa tam gdzie trzeba.

 • ghs blar

  0

  Płacić też nie muszą? Przycisk nacisnąć można choćby butem. Z buta za pzzejazd nie zapłacisz. Poprawn9ść p9lityczna level hard.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX