Innogy Go! z ciekawą innowacją. Samochody carsharingu będą mierzyć poziom smogu

W ramach nowego programu Innogy Go! zamontuje w 25 samochodach czujniki mierzące poziom smogu. Samochody poruszając się po Warszawie będą sprawdzać zanieczyszczenie powietrza w różnych częściach miasta.
Zobacz wideo Studio Biznes - odc. 28

Carsharing Innogy Go! wystartował w Warszawie w kwietniu 2019 roku. W stolicy pojawiło się kilkadziesiąt elektrycznych BMW i3 (docelowo ma być 500 egzemplarzy), które klienci mogą wynająć, aby dojechać szybciej w wybrane miejsce. Wraz z ekologicznymi samochodami pojawiły się zresztą nowe stacje ładowania firmy. 

Teraz Innogy Go! startuje z nową proekologiczną usługą. W formie pilotażu w 25 samochodach należącej do firmy floty zainstalowane mają zostać mierniki smogu. Dane, które zostaną zebrane wspomogą informacje z czujników stacjonarnych i będą dostępne na mapie Airly (pod adresem airly.eu i w aplikacji).

Część floty naszych elektrycznych BMW i3 została wyposażona w czujniki zanieczyszczenia powietrza Airly. W czasie jazdy samochody rejestrują poziom smogu i na bieżąco przekazują dane do mapy zanieczyszczeń. Dzięki temu użytkownicy Airly mogą omijać obszary, gdzie smog jest największy

- czytamy na stronie Innogy Go!.

Innogy Go! deklaruje, że dzięki temu uda się zdobyć informacje na temat poziomu smogu również w miejscach, gdzie nie znajdują się żadne stacjonarne mierniki zanieczyszczenia powietrza. Co więcej mobilne stacje pomiarowe mają działać nie tylko w trakcie jazdy, ale również podczas oczekiwania na kolejnego klienta i w trakcie ładowania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.