Tesla wyprodukowała już milion samochodów. Elon Musk chwali się sukcesem firmy

Elon Musk zdecydowanie ma powody do świętowania. Tesla wyprodukowała właśnie milionowy egzemplarz samochodu. Tempo produkcji wciąż jednak przyspiesza, dlatego niedługo możemy spodziewać się kolejnych rekordów.
Zobacz wideo Studio Biznes - odc. 28

Tesla została założona w 2003 roku przez pięciu przedsiębiorców, w tym ekscentrycznego Elona Muska, który do dziś jest prezesem firmy. Pierwszy samochód młoda spółka wyprodukowała dopiero w 2008 roku i był to sportowy model Tesla Roadster. Przez kolejne 12 lat firma wypuściła na rynek Teslę Model S, Model X, Model 3 oraz zaprezentowała nowego Roadstera,ciężarówkę Tesla Semi oraz pickupa Tesla Cybertruck.

Oto milionowy samochód Tesli

Fani marki narzekają, że od prezentacji nowego samochodu Tesli do dostarczenia go klientom mija sporo czasu. Tesla jednak przez ostatnie lata wcale się nie obijała. Elon Musk pochwalił się właśnie na Twitterze, że mark wyprodukowała właśnie swój milionowy samochód. 

Egzemplarzem numer 1 000 000 jest Tesla Model Y w kolorze czerwonym, którą możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu. Musk wrzucił też fotografię całego zespołu Tesli wraz z wyjeżdżającym właśnie z fabryki samochodem. 

Gwałtowny wzrost produkcji

Wypuszczenie na drogi miliona samochodów już samo w sobie jest sporym wyzwaniem. A warto pamiętać, że Tesla produkuje wyłączenie samochody elektryczne. Milion aut zasilanym prądem to wynik, jakim nie mogą się pochwalić inni duzi producenci.

Tesli zbudowanie tylu pojazdów zajęło zaledwie 12 lat, ale tempo produkcji jest dziś nieporównywalnie większe od tego sprzed kilku lat. Tesla dynamicznie się rozwija i otwiera kolejne fabryki (m.in. w Szanghaju i pod Berlinem). Szacuje się że od początku roku (czyli przez niespełna 2,5 miesiąca) wypuszczono już 106 tys. samochodów. W całym 2020 roku Tesla planuje wyprodukować łącznie pół miliona egzemplarzy.

Liczby te przekładają się zresztą na rekordową wycenę Tesli. Pomimo, że firma przez lata przynosiła straty to jest dziś najdroższym producentem samochodów w USA przebijając takich gigantów, jak Ford czy General Motors.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.