Car of the Year 2020. Mały Peugeot wielkim zwycięzcą. Pokonał i Teslę, i Porsche

Jurorzy europejskiego Car of the Year wybrali dzisiaj Samochód Roku 2020. Zwycięzca może dla niektórych być sporym zaskoczeniem - w gronie naprawdę mocnych kandydatów bezkonkurencyjny okazał się miejski model z Francji.

To właśnie od dzisiejszego uroczystego ogłoszenia Samochodu Roku 2020 w plebiscycie Car of the Year miał się rozpocząć Salon Samochodowy w Genewie. Miał, bo targi odwołano ze względu na zagrożenie koronawirusem. Szwajcarska impreza przeniosła się więc do internetu. Car of the Year to najbardziej prestiżowy konkurs na samochód roku w Europie. Zwycięzcę wybiera 60 dziennikarzy z 23 różnych krajów. Właśnie zakończyła się transmisja live.

Kto wygrał? Rok temu jurorzy potrzebowali dogrywki, ale w tym nie mieli wątpliwości. Z dość wyraźną przewagą na pierwszym miejscu znalazł się nowy Peugeot 208, a miał przecież kilku groźnych konkurentów. Choćby Teslę Model 3 oraz Porsche Taycana, o których było bardzo głośno. Warto jednak przypomnieć, że 208 wraz z nową generacją dostępne jest nie tylko z silnikami spalinowymi, ale klienci mogą wybrać także chwaloną wersję elektryczną.

Car of the Year 2020. Oficjalne wyniki:

 1. Peugeot 208 - 281 pkt.
 2. Tesla Model 3 - 242 pkt.
 3. Porsche Taycan - 222 pkt.
 4. Renault Clio - 211 pkt.
 5. Ford Puma - 209 pkt.
 6. Toyota Corolla - 152 pkt.
 7. BMW serii 1 - 133 pkt.

Dni prasowe Salonu Samochodowego w Genewie zostały zaplanowane na wtorek oraz środę (3-4 marca). To właśnie podczas tych dwóch dni producenci mieli pokazywać swoje nowe modele. Targi odwołano, więc prezentacje odbędą się tylko w internecie. Choć wielkie salony samochodowe już od dłuższego czasu przechodzą kryzys, to na genewskich halach mieliśmy zobaczyć kilka ciekawych premier. Wszystkie auta, które już pokazano znajdziecie w tym miejscu.

Zobacz wideo >>> Co oznaczają poszczególne kontrolki w aucie? Pytamy Polaków:
Więcej o:
Komentarze (27)
Car of the Year 2020. Mały Peugeot wielkim zwycięzcą. Pokonał i Teslę, i Porsche
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: szej

  Oceniono 11 razy 11

  Wygląda świetnie. Ale trzeba też powiedzieć, że jest ciaśniejszy od poprzedniej generacji (mikroskopijne tylne drzwi)

 • diver77

  Oceniono 17 razy 7

  Peugeot jest ostatnio świetny!
  czysta przyjemność i zero wiejskiego szpanu przylegającego do niemieckich szrotów!

 • antirussia81

  Oceniono 18 razy 4

  Bardzo fajny samochodzik. Podobnie zresztą jak nowe 508. Gdybym miał kiedyś zdradzić Subaru, to poważnie zastanowiłbym się nad Peugeotem.

 • lamer1980

  Oceniono 20 razy 4

  Tesla jak na markę która nie opłaca się na prawo i lewo reklamodawcom ani nie
  smaruje dziennikarzynom z Bożej łaski - to i tak zaskakująco wysoko...

 • Gość: Tia

  Oceniono 7 razy 3

  Tesla rozważana w kategorii samochodu to kompletne nieporozumienie. Samochód poskładany metodą chałupniczą, naszpikowany jakimiś głupimi systemami typu pierdzące fotele czy tańczące drzwi. Jak to się ma do ekologii? Do tego baterie pełne litu (zdrowo dla planety) grożące pożarem przy wypadku. Wszystko to sprzedawane przez amerykańskiego hochsztaplera, który na marnym PR i modą z Hollywood.

 • Gość: Michu

  Oceniono 3 razy 1

  Jak dla mnie i tak nic nie przebiję corolli!!! Świetne auto

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX