"Szaleńcza jazda busem". Grupa Speed pokazuje nagranie. W strefie zabudowanej 150 km/h

"Szaleńcza jazda" - mówi policja i pokazuje nagranie dwudziestolatka, który urządził sobie wyścig ulicami Włocławka. Busem jechał 150 km/h i został złapany przez policjantów z Grupy Speed.

Całe zdarzenie zostało nagrane wideorejestratorem, znajdującym się w radiowozie. Policjantów minął jadący w drugą stronę bus, a funkcjonariuszom wydało się, że jedzie on stanowczo zbyt szybko. Zawrócili więc i pojechali za nim. I jak wskazuje poniższe nagranie mieli stuprocentową rację.

Zobacz wideo

Kierowca busa jechał aż 150 km/h w obszarze zabudowanym, czyli o 100 km/h za dużo. Do tego wykonywał agresywne manewry, czym tym bardziej stwarzał zagrożenie na drodze. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą dostawczego mercedesa siedzi 20-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i ukarano go wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęły punkty karne.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze i nie przekraczanie ograniczeń. Nadmierna prędkość to wciąż jeden z najpoważniejszych problemów polskich dróg. Wczoraj zorganizowano ogólnopolską akcję "Prędkość", podczas której funkcjonariusze w całym kraju egzekwowali przede wszystkim stosowanie limitów szybkości.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. (...) Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności

- mogliśmy przeczytać na stronie policji. O akcji "Prędkość" więcej pisaliśmy w tym miejscu:

Więcej o:
Komentarze (12)
"Szaleńcza jazda busem". Grupa Speed pokazuje nagranie. W strefie zabudowanej 150 km/h
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: pytam się

  Oceniono 9 razy 9

  Mandat był wysoki czy 500 złotowy??

 • Wies Kwiec

  Oceniono 6 razy 6

  Powinni skierować sprawę do sądu, a tam dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 • Gość: kolo

  Oceniono 5 razy 5

  Strefa zabudowana.. obudźcie się..

 • Gość: hhh

  Oceniono 2 razy 2

  lubię tych gości, często jadąc S8 w Warszawie widać, jak lewym pasem pruje blaszak typu Nysa i w środku młody gość, któremu się wydaje, że ma rajdówkę a nie busa do przewozu ziemi do kwiatów.

 • supermarjan

  Oceniono 1 raz 1

  paczki paczuszki paczkęsy......

 • Gość: Adam

  Oceniono 4 razy -2

  Wystarczy spojrzeć na wyprzedzane przez radiowóz pojazdy, nie wygląda mi to na 150 km/h bo patrząc na nagranie to wychodziło by że wszyscy jadą jakieś 130 km/h po mieście, i tak jak poprzednicy 18 sto krotny zoom, brawo....

 • Gość: Raf

  Oceniono 7 razy -3

  Znów nagranie na 18x zoomie. Przy takim zbliżeniu ocena zgodności prędkości pojazdu z radiowozem jest niemożliwa i może okazać się że dostawczak w rzeczywistości jechał nawet poniżej 100 km/h.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 6 razy -4

  Podobna sytuacja jak jakiś czas temu.motocyklista ponoć jechał 200 km/h za ciężarówka.a zbliżał się powoli.jesli ktoś jeździ taka szybkością to wie jak szybko wyprzedza się auta.ktore jadą wolniej.Kolejny przykład na wyciąganie kasy i zabieranie praw jazdy.A policja co?zanim zrobiła pomiar tak samo łamała przepisy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX