Salon Samochodowy w Genewie odwołany. Koronawirus zamknął najważniejszą imprezę roku branży moto

Salon Samochodowy w Genewie został odwołany. W związku z koronawirusem rząd Szwajcarii wydał zakaz organizowania imprez masowych. Organizatorzy nie mieli więc wyjścia i musieli anulować najważniejsze targi branży motoryzacyjnej w Europie.

Salon Samochodowy w Genewie 2020 został odwołany

Organizatorzy Salonu Samochodowego w Genewie długo wzbraniali się przed taką decyzją i jeszcze w środę wieczorem wysłali do wszystkich akredytowanych dziennikarzy informację, że targi odbędą się normalnie. W czwartek jednak szwajcarskie media poinformowały o czterech przypadkach zarażenia koronawirusem w kraju, a jedną chorą osobę wykryto w kantonie, gdzie leży Genewa. Dzisiaj ogłoszono, że w związku z kolejnymi zarażeniami Szwajcaria zabrania organizowania imprez masowych (powyżej tysiąca osób).

Salon Samochodowy w Genewie musiał więc zostać odwołany. Na oficjalny komunikat czekaliśmy dosłownie kilkadziesiąt minut:

Oficjalny komunikat dotyczący odwołania Salonu w Genewie 2020Oficjalny komunikat dotyczący odwołania Salonu w Genewie 2020 fot. FT (zrzut ekranu z oficjalnego maila GIMS)

Targi miały się rozpocząć 2 marca (ogłoszenie wyników Car of The Year), na 3 i 4 marca zaplanowano dni prasowe, a dla szerszej publiczności hale miały być otwarte od 5 do 15 marca.

Zobacz wideo

Genewskie targi to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna w Europie. Lista nieobecnych marek z każdym rokiem się wydłuża, ale i tak edycja 2020 miała obfitować w wiele ważnych premier, o których informowaliśmy na Moto.pl. Wszystkie premiery z odwołanych targów znajdziecie w tym miejscu. Rok 2020 to okrągła data w historii targów w Genewie - miał to być 90. salon samochodowy.

Decyzja Szwajcarii nie może dziwić. Ryzyko jest zbyt duże.

Wcześniej z powodu kornonawirusa odwołano jedne z największych targów elektroniki użytkowej. MWC w Barcelonie miało się odbyć w zeszłym tygodniu, ale organizatorzy zdecydowali się na nie podejmowanie zbytniego ryzyka i anulowali imprezę. Podobny los spotkał też pomniejsze imprezy branży tech, o czym pisaliśmy w tym miejscu:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.