Salon Samochodowy w Genewie odwołany. Koronawirus zamknął najważniejszą imprezę roku branży moto

Salon Samochodowy w Genewie został odwołany. W związku z koronawirusem rząd Szwajcarii wydał zakaz organizowania imprez masowych. Organizatorzy nie mieli więc wyjścia i musieli anulować najważniejsze targi branży motoryzacyjnej w Europie.

Salon Samochodowy w Genewie 2020 został odwołany

Organizatorzy Salonu Samochodowego w Genewie długo wzbraniali się przed taką decyzją i jeszcze w środę wieczorem wysłali do wszystkich akredytowanych dziennikarzy informację, że targi odbędą się normalnie. W czwartek jednak szwajcarskie media poinformowały o czterech przypadkach zarażenia koronawirusem w kraju, a jedną chorą osobę wykryto w kantonie, gdzie leży Genewa. Dzisiaj ogłoszono, że w związku z kolejnymi zarażeniami Szwajcaria zabrania organizowania imprez masowych (powyżej tysiąca osób).

Salon Samochodowy w Genewie musiał więc zostać odwołany. Na oficjalny komunikat czekaliśmy dosłownie kilkadziesiąt minut:

Oficjalny komunikat dotyczący odwołania Salonu w Genewie 2020Oficjalny komunikat dotyczący odwołania Salonu w Genewie 2020 fot. FT (zrzut ekranu z oficjalnego maila GIMS)

Targi miały się rozpocząć 2 marca (ogłoszenie wyników Car of The Year), na 3 i 4 marca zaplanowano dni prasowe, a dla szerszej publiczności hale miały być otwarte od 5 do 15 marca.

Zobacz wideo

Genewskie targi to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza motoryzacyjna w Europie. Lista nieobecnych marek z każdym rokiem się wydłuża, ale i tak edycja 2020 miała obfitować w wiele ważnych premier, o których informowaliśmy na Moto.pl. Wszystkie premiery z odwołanych targów znajdziecie w tym miejscu. Rok 2020 to okrągła data w historii targów w Genewie - miał to być 90. salon samochodowy.

Decyzja Szwajcarii nie może dziwić. Ryzyko jest zbyt duże.

Wcześniej z powodu kornonawirusa odwołano jedne z największych targów elektroniki użytkowej. MWC w Barcelonie miało się odbyć w zeszłym tygodniu, ale organizatorzy zdecydowali się na nie podejmowanie zbytniego ryzyka i anulowali imprezę. Podobny los spotkał też pomniejsze imprezy branży tech, o czym pisaliśmy w tym miejscu:

Więcej o:
Komentarze (13)
Salon Samochodowy w Genewie odwołany. Koronawirus zamknął najważniejszą imprezę roku branży moto
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: tomek

  Oceniono 12 razy 10

  cholera i gdzie ja teraz zobaczę 20 premier Skody

 • Gość: asdasd

  Oceniono 6 razy 6

  Widać, że nie masz żadnej wioedzy z matematyki (w sensie nadziei matematycznej, symulacji, postępu innego niż arytmetyczny).
  Grypa powoduje zachorowania przez caly "sezon grypowy". Jest pewna śmiertelność rozciągnięta w czasie. I zachorowania "kapią sobie" po kilka(naście) dziennie.
  W wypadku tej choroby zachorowania już leca setkami dziennie - czyli dynamika jest zupełnie inna. W Chinach z największym nasileniu były i 2000 nowych zachorowań dziennie. W jednym regionie. I problem jest , czy mamy wyleczyć 2 000 000 pacjentów w 5 miesięcy z czego 20 000 wymaga leczenia szpitalnego a umrze 6000 (grypa) czy zmierzymy sie z 20 000 000 chorych w ciągu miesiąca z czego 400 000 bedzie potrzebować leczenie szpitalnego i umrzeć powinno tylko 40 000 (jeśli nie zabrakło by miejsc w szpitalach) ale poniewaz nie ma 400 000 miejsc w szpitalach to poza nimi umieralnosc gwałtownie wzrośnie do powiedzmy 800 000.
  Czyli jednostkowo mniej groźna choroba jest społecznie dużo bardziej niebezpieczna.
  Trochę jak z deszczem. Miesiąc po 10 mm dziennie to nie deszcz. 300 mm w godzinę to ulewa, której nie da rady odprowadzić system burzowy.
  No ale zrozumienie tego przerasta wielu jak widać po komentarzach.

 • Gość: facio

  Oceniono 12 razy 6

  I to wszystko z powodu wirusa, który ponoć jest mniej groźny niż grypa. Co tu jest grane?

 • R 80

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe co na to targi w Poznaniu, bo za miesiąc Motor Show.

 • normalny1977

  Oceniono 1 raz 1

  Mi też zamknęli targi w Grecji i co mam zrobić.

 • Gość: Paweł

  0

  Nie ma co się dziwić, że odwołali te targi. Ale jednak szkoda, bo chciałem zobaczyć tego nowego suva toyoty. Bo ciekawi mnie to auto

 • Gość: Pep

  0

  Koronaświrus. Producenci nie mają co pokazać i jest im to na rękę.

 • Gość: Yade

  0

  Długo koronowirus kazał na siebie czekać by ludziom uświadomić w dobie Internetu, że jesteśmy nosicielami wirusów i bakterii, a gromadząc się gdziekolwiek fizycznie stwarzamy biologiczne zamieszanie, tłok, różne niebezpieczeństwa, podgrzewamy atmosferę. Internet się rozwinął na tyle, że wszystko można za free, bezpiecznie i w spokoju zorganizować poprzez sieć www :)

 • alben albus

  0

  Pisałem nie dawno na tym forum "Po raz pierwszy tam się nie wybieram..."". Nie myliłem się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX