DS 9 E-Tense oficjalnie. Francja doczekała się swojej limuzyny

DS 9 to luksusowy sedan francuskiej marki premium. Ma prawie 5 metrów długości, dwa układy hybrydowe E-Tense do wyboru, a kierowców ma przekonać wyjątkowymi detalami.
DS 9, symbol francuskiego know-how, właśnie nadjechał! Nasz nowy sedan został zaprojektowany jako hybryda E-Tense. Powstał, by zaoferować klientom to, co najlepsze - techniczną doskonałość, niezwykły komfort i niezrównany poziom wyrafinowania

- dumnie pisze o nowym modelu producent na oficjalnej polskiej stronie internetowej. Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że technicznie limuzyna bazuje oczywiście na Peugeocie 508. Jednak nie w wersji dostępnej w Polsce, a trochę dłuższym 508 L, który sprzedawany jest w Chinach. Dzięki temu DS 9 może zerkać w klasie premium na przedstawicieli segmentu E, np. Audi A6 albo BMW serii 5.

DS 9 mierzy 4 933 mm długości, 1 855 mm szerokości, 1 468 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2 895 mm. Jeżeli porównamy go z bawarską piątką to okaże się, że oba auta są praktycznie identyczne na długość i szerokość, ale DS 9 przegrywa w kategorii "rozstaw osi" (BMW ma 2 975 mm).

DS 9 E-TenseDS 9 E-Tense fot. DS

Przy DS 9 w wielu informacjach zobaczycie dopisek "E-Tense". W DS-ie oznacza to zelektryfikowany napęd: hybrydę ładowaną z gniazdka lub napęd czysto elektryczny. Limuzyna stawia na hybrydy i będzie dostępna w dwóch wersjach. Bazowa ma napęd na przód i 250 KM, a topowe DS 9 to już napęd AWD oraz 360 KM. Na samym silniku elektrycznym francuski sedan ma się rozpędzić do 135 km/h, a akumulator o pojemności 11,9 kWh powinien zapewnić do 50 km zasięgu.

Podobnie jak nowe SUV-y producenta DS 9 będzie chciał się wyróżnić na tle niemieckich producentów, którzy dominują w tym segmencie, dbałością o detale oraz niepowtarzalnym, francuskim stylem z wieloma nawiązaniami do Paryża. DS stawia też na nowoczesne systemy bezpieczeństwa i wsparcia oraz bogate wyposażenie z zakresu komfortu.

DS 9 E-TenseDS 9 E-Tense fot. DS

Poniżej zamieszczamy pierwszy film z DS 9, a w naszej galerii znajdziecie sporo zdjęć nowego modelu. Jak wam się podoba?

Zobacz wideo

DS 9DS 9 fot. DS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.